Najnowsze

Najnowsze

To jeden z najbardziej oczekiwanych adresów, których zbadanie zapowiedziała komisja weryfikacyjna. Nabielaka 9 - kamienica, w której mieszkała założycielka ruchu lokatorskiego Jolanta Brzeska - będzie tematem wtorkowego posiedzenia. Na przesłuchanie wezwano między innymi Mirosława Kochalskiego, byłego sekretarza ratusza oraz handlarza roszczeniami Marka M.

Nie żyje Piotr S. - mężczyzna, który 19 października podpalił się w centrum Warszawy. Powodem był protest przeciw działaniom obecnego rządu. Lekarzom nie udało się go uratować. "Realizujcie swoje pomysły w ramach demokratycznego państwa prawa" - apelował do polityków PiS-u.

27 października, prokuratura rejonowa w Otwocku skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Adamowi M. Mężczyzna został oskarżony o usiłowanie zabójstwa partnerki poprzez zadanie jej licznych ciosów nożem oraz o kilkunastomiesięczne, fizyczne i psychiczne znęcanie się nad kobietą - poinformował Marcin Saduś, rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga.

W poniedziałek po południu w budynku mieszkalnym przy Narodowej w Pruszkowie wybuchł pożar. Nikt z mieszkańców budynku nie ucierpiał, ale jeden ze strażaków został poszkodowany.

- W sprawie placu Piłsudskiego nie mówimy o żadnych nieprawidłowościach. Wojewoda ma prawo wystąpić do ministerstwa o przekazanie w trwałe użytkowanie nieruchomości Skarbu Państwa - oświadczył w poniedziałek w TVN24 minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, który był gościem Bogdana Rymanowskiego w programie "Jeden na Jeden".

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty meteorologiczne dla kilku województw, w tym dla mazowieckiego. Silny wiatr w porywach może sięgać do 90 kilometrów na godzinę. Ostrzeżenie obowiązuje do godziny 21 w poniedziałek.

Jarosław Niezgoda znów to zrobił. Zagrał piąty mecz w podstawowym składzie i strzelił piątego gola. Tym razem Arce Gdynia i Legia została wiceliderem ekstraklasy. Mistrzowie nie musieli drżeć o wynik do końca, bo drugą bramkę zdobył jeszcze Michał Kucharczyk.