Najnowsze

Najnowsze

- Zakłady przemysłowe były tu wcześniej niż mieszkańcy nowych osiedli - mówi o sytuacji na Odolanach pan Maciej, jeden z pracujących tu kierowców ciężarówek. Przyznaje, że problemy tego rejonu dostrzega i od dawna w tej sprawie interweniuje. Ale stawia też sprawę jasno: to nie znienawidzone przez mieszkańców ciężarówki są ich przyczyną.

W niedzielę tramwaje nie jeździły Puławską pomiędzy placem Zbawiciela a Woronicza. Cztery linie skierowano na objazdy, a dwie zawieszono. Uruchomiono autobusy zastępcze.

Znalazł się mocny na Legię, która kroczyła ostatnio od zwycięstwa do zwycięstwa. To ambitny zespół Korony, który pokonał w Kielcach mistrzów Polski po emocjonującym meczu 3:2.

Pożar w Łomiankach przy ulicy Szczytowej. Interweniowało kilka jednostek straży pożarnej. Pierwszą informację dostaliśmy na Kontakt 24.Do pożaru doszło około godz. 17 w okolicach skrzyżowania Szczytowej i Szpilmana.- Dostaliśmy zgłoszenie o pożarze wiaty przy budynku, w której znajduje się samochód - usłyszeliśmy w komendzie wojewódzkiej straży pożarnej.Ratownicy ogień ugasili. Jak podkreślają, nikt nie został poszkodowany. Na miejscu były przynajmniej trzy jednostki straży pożarnej.ZOBACZ TEŻ MATERIAŁ O POŻARZE AUTA NA BANACHA:

Czy wycofa się pani z porozumienia z Platformą w Warszawie? - zapytała nową przewodniczącą Nowoczesnej w "Faktach po Faktach" Anita Werner. - Na razie nie ma tego porozumienia, na razie nie ma niczego, co by zatwierdziło jakikolwiek ciało statutowe - odpowiedziała Katarzyna Lubnauer.

Pomysł, by odstraszać dziki na Targówku zapachem ludzkiego potu trafił na obrady rady dzielnicy. Burmistrz tłumaczył, że woń nie będzie pobierana z ćwiczących w ośrodku sportu, a samorządowcy pytali o odstrzał. W końcu dyskusja przeszła na rozmowy władz Targówka z… "głównym odyńcem".

- Możemy robić dużo więcej, niż nakazuje ministerstwo. Staramy się odkrywać talenty uczniów, rozwijać je - mówił w porannym programie "Wstajesz i weekend" Bartosz Tymiński, dyrektor jednej ze szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego. Stowarzyszenie obchodzi w tym roku 30 urodziny.

Kolejna dzielnica, po Bemowie, w której na rok przed wyborami dochodzi do przetasowań politycznych. Tym razem - Włochy. Prawo i Sprawiedliwość straciło właśnie większość w radzie. Opozycja postanowiła zjednoczyć siły, zwołać sesję i odwołać przewodniczącego Andrzeja Krupińskiego (PiS).