Najnowsze

Najnowsze

Rozległy pożar warsztatu samochodowego na Służewiu. Straż z podnośnikiem próbuje dostać się na miejsce, ale przejazd utrudniają zaparkowane wzdłuż wąskiej ulicy auta. Zamiast gasić ogień, strażacy musieli je poprzesuwać. Reporter tvnwarszawa.pl nagrał ten moment.

Incydent podczas obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W rejonie Rakowieckiej spotkały się dwa zgromadzenia - współorganizowane przez narodowców z jednej i antyfaszystów z drugiej strony. Jak poinformowała policja, podjęto interwencję wobec osób "blokujących zgromadzenie ONR". Wylegitymowano 78 osób, dwie zostały zatrzymane.

Do późnych godzin nocnych strażacy dogaszali pożar budynku warsztatu samochodowego, do którego doszło w czwartek wieczorem na warszawskim Służewie. - Nie było ofiar ani osób poszkodowanych - poinformowała straż pożarna. Ogniem zajął się jednak też pobliski budynek, którego mieszkańcy stracili dorobek życia.

W dniu siódmej rocznicy śmierci Jolanty Brzeskiej lokatorzy zorganizowali demonstrację przed siedzibą Komendy Stołecznej Policji. Domagali się "pociągnięcia do odpowiedzialności winnych za zacieranie śladów" w śledztwie dotyczącym śmierci znanej działaczki.

Rada Warszawy zdecydowała w czwartek o wniesieniu skargi do sądu administracyjnego na unieważnienie przez wojewodę mazowieckiego zmiany nazwy ulicy Lecha Kaczyńskiego na Trasę Łazienkowską. Takiej zmiany w styczniu dokonała rada miasta.

Stołeczna policja otrzymała z budżetu Warszawy 4,6 miliona złotych na służby ponadnormatywne, dzięki którym patrolowane są niebezpieczne rejony naszego miasta. - Pełnionych będzie 20 tysięcy dodatkowych ośmiogodzinnych patroli - poinformował w czwartek stołeczny ratusz.

Ich historia w Warszawie rozpoczęła się w marcu 1945 roku, ale to w ostatnich latach toczył się bój o być albo nie być dla domków fińskich. Klimatyczne osiedle z Jazdowa obchodzi właśnie 73. rocznicę powstania. Co je czeka w najbliższej przyszłości? O to spytaliśmy urzędników.