Najnowsze

Najnowsze

Jesteśmy zobowiązani podjąć działanie, które spowodowałoby że wszyscy będziemy czuli się bezpiecznie na uniwersytecie - mówią członkowie nowej organizacji. Zrzeszyli się po tym, jak ktoś rozrzucił na uczelni ulotki propagujące faszyzm.

Schroegera 72 - zwrotem kamienicy pod tym adresem zajmowała się we wtorek komisja weryfikacyjna. Zeznawali między innymi lokatorzy, którzy żalili się na podwyżki czynszów i przekonywali, że zwrot był dokonany "na podstawie fałszywych dokumentów". Z drugiej strony, byli też właściciele kamienicy - podważający argumenty mieszkańców i stwierdzający, że reprywatyzacja była dla budynku "zbawienna".

- W każdej chwili jesteśmy zagrożeni. Chcą zabijać moje dzieci, gwałcić moje córki, chcą mnie zabijać - mówi przewodniczący Rady Naczelnej Ligi Muzułmańskiej imam Youssef Chadid. Podopieczni zdewastowanego w poniedziałek ośrodka obawiają się o swoje bezpieczeństwo i ślą prośby o pomoc do instytucji państwowych. Policja obiecuje, że zapewni im bezpieczeństwo, ale dodaje, że wcześniej nie zwracali się o pomoc.

Piesza pewnie wchodzi na przejście dla pieszych. Pokonuje jeden pas, na drugim niemal wjeżdża w nią autobus. Jadąca za nim ciężarówka też nie zamierza jej przepuścić. Kobieta rezygnuje. Przepisy są po jej stronie, ale ekspert przestrzega: "Lepiej nie doprowadzać do tego, że ma się rację, leżąc na cmentarzu". Film pokazujący niebezpieczne zachowanie kierowców otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Dwa samochody zderzyły się na skrzyżowaniu ulic Fieldorfa i Nowaka-Jeziorańskiego na Gocławiu. Przez ponad godzinę były utrudnienia w ruchu.

Opróżnienie budynku i umieszczenie informacji, że zagraża ludziom - takie zalecenia wydał Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wobec przedszkola w podwarszawskim Chotomowie. Do placówki uczęszcza obecnie ponad 170 dzieci. Władze gminy Jabłonna zastanawiają się, co z nimi robić.

Komisja weryfikacyjna bierze pod lupę kolejny adres. Tym razem to Schroegera 72 - kamienica na Bielanach, którą miejscy urzędnicy dwukrotnie przekazywali w prywatne ręce. Pierwszą reprywatyzację - w 2012 roku - uchylił sąd i zalecił rozpatrzyć sprawę raz jeszcze. Cztery lata później budynek oddano ponownie. Lokatorzy od początku zgłaszali wątpliwości co do zwrotu.

10 kilogramów amfetaminy, ponad 2,5 kilogramów kokainy, 820 gramów heroiny i około 14,5 tysiąca sztuk ecstasy. Policjanci zlikwidowali dwa podwarszawskie magazyny z narkotykami. W sprawie zatrzymali dwie osoby, które – według funkcjonariuszy – wpadły chwilę po transakcji.

Zaognia się konflikt polityczny na Bemowie. Radni związani z byłym wiceprezydentem Jarosławem Dąbrowskim spotkali się w poniedziałek w urzędzie dzielnicy i - jak przekonują - odwołali burmistrza Michała Grodzkiego. Ten twierdzi jednak, że odwołany nie jest, a działania radnych uznaje za "niezgodne z prawem". Głos w sprawie zabrał wiceprezydent Warszawy Witold Pahl.