Najnowsze

Najnowsze

Policja bada sprawę incydentu, do którego doszło w środę wieczorem przed warszawską siedzibą Prawa i Sprawiedliwości, po zakończeniu demonstracji przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Budynek przy ulicy Nowogrodzkiej został obrzucony workami z czerwoną farbą. Policja przesłuchała jedną osobę.

Aktor Krzysztof Pieczyński twierdzi, że został znieważony przez innego mężczyznę. - Kopał mnie, uderzył w twarz. To był potok zniewag - opisuje. Do zdarzenia doszło w środę przed południem w centrum Warszawy. Sprawą zajmuje się policja, do której wpłynęły dwa zawiadomienia, od obu uczestników bójki.

Ulicami Warszawy przeszedł protest organizowany przez Ogólnopolski Strajk Kobiet. Jego uczestnicy spotkali się przy Wiejskiej, przy siedzibie Platformy Obywatelskiej. Skąd udali się na Nowogrodzką, przed siedzibę Prawa i Sprawiedliwości. Marsz powodował duże utrudnienia w ruchu, zablokowany był m.in. przejazd w Alejach Jerozolimskich. Protesty odbyły się też w innych polskich miastach.

- Na trasie S8 w kierunku Białegostoku zderzyły się trzy samochody osobowe - poinformował nasz reporter. Policja potwierdziła zdarzenie. - Kierowca audi zmarł mimo reanimacji - powiedziała Anna Kędzierzawska z Komendy Stołecznej Policji.

Dostawy pierwszych pociągów dla Kolei Mazowieckich z podpisanego kontraktu wartego 2,2 miliardy złotych mają trafić do samorządowego przewoźnika w ciągu roku po podpisaniu pierwszej umowy realizacyjnej, najprawdopodobniej na przełomie 2018/2019 roku - poinformował w środę dziennikarzy Robert Stępień, prezes zarządu Kolei Mazowieckich.

W jeden ręce trzymał sprej, w drugiej laskę. Chwilę później pomazał witrynę kawiarni należącej do Irańczyka. Wcześniej zostawił mu list: "nie będziesz jadł polskiego chleba, masz się stąd wynieść". Przed sądem jednak nie stanie, bo prokuratura umorzyła śledztwo w jego sprawie.