Najnowsze

Najnowsze

- Możemy robić dużo więcej, niż nakazuje ministerstwo. Staramy się odkrywać talenty uczniów, rozwijać je - mówił w porannym programie "Wstajesz i weekend" Bartosz Tymiński, dyrektor jednej ze szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego. Stowarzyszenie obchodzi w tym roku 30 urodziny.

Kolejna dzielnica, po Bemowie, w której na rok przed wyborami dochodzi do przetasowań politycznych. Tym razem - Włochy. Prawo i Sprawiedliwość straciło właśnie większość w radzie. Opozycja postanowiła zjednoczyć siły, zwołać sesję i odwołać przewodniczącego Andrzeja Krupińskiego (PiS).

W poniedziałek drogowcy zamkną Mozaikową. Ale nie na rok, jak pierwotnie planowali, ale na tydzień. Potem jeszcze na tydzień i na trzy miesiące w wakacje. To efekt protestu mieszkańców. Na razie nie wiadomo, jak będą wyglądały objazdy Patriotów. - To kwestia otwarta - słyszymy w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Megalodon, czyli prehistoryczny rekin gigant ważył 60 ton i bez problemu zjadał wieloryba. Teraz ten prehistoryczny drapieżnik pływa w warszawskim ogrodzie zoologicznym. I choć to tylko projekcja 3D, pozwala sobie wyobrazić, jak wyglądała największa z drapieżnych ryb.

Nowe sygnalizacje świetlne, przejścia dla pieszych, zmiany w organizacji ruchu i nowe oświetlenie ulic, remonty chodników i jezdni. Ratusz chwali się działaniami, które mają poprawić bezpieczeństwo pieszych w stolicy, powołuje się przy tym na statystyki.

- Nie oddamy mojego ukochanego miasta PiS-owi - zapowiedział poseł Platformy Obywatelskiej i jej kandydat na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski. Gość "Faktów po Faktach" TVN24 zapewnił, że program wyborczy będzie pisał wspólnie z Nowoczesną, liczy także na poparcie ludowców i lewicy.

Przed Pałacem Prezydenckim zgromadził się tłum ludzi, którzy manifestowali przeciwko zmianom w sądownictwie i ordynacji w wyborach samorządowych, które forsuje Prawo i Sprawiedliwość. Krakowskie Przedmieście było nieprzejezdne.

- Dopiero po 11 latach rządów Hanna Gronkiewicz-Waltz sporządziła audyt. Przyszła refleksja, żeby może zobaczyć co w tej reprywatyzacji się dzieje - powiedział na piątkowej konferencji prasowej Sebastian Kaleta, członek komisji weryfikacyjnej. I ocenił, że audyt wskazuje na "systemowy chaos", który panował w ratuszu.