Najnowsze

Najnowsze

Tuż za nowymi blokami na Woli "wyrosła" hałda nazywana pieszczotliwie "górą odolanką". Właściciela gigantycznej "piaskownicy" próbuje namierzyć dzielnica, tropy podsuwają mieszkańcy. Poszliśmy tymi śladami.

Prokuratura zatrzymała i postawiła zarzuty adwokatowi Danielowi G. oraz Jackowi W. Jak ustaliło radio RMF FM, mężczyźni są podejrzewani o to, że pomogli w ucieczce Piotrowi R., który w maju - po przewiezieniu do szpitala na Banacha - zbiegł z konwoju policyjnego.

Iskry i kłęby dymu wydobywające się spod maszyn sunących po torowisku - tak wygląda szlifowanie szyn i rozjazdów w metrze. Właśnie rozpoczęły się coroczne prace konserwacyjne, przedłużające żywotność torów. Wszystkie będą odbywały się podczas nocnej przerwy w kursowaniu składów metra, aby uniknąć utrudnień w ruchu.

Komisja weryfikacyjna uchyliła w środę decyzję wydaną w imieniu prezydent Warszawy o reprywatyzacji Nowogrodzkiej 6a. Kamienicę wraz z lokatorami przejęła spółka Jowisz, która odkupiła prawa do niej po jej zreprywatyzowaniu na rzecz spadkobierców właścicieli.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała w środę umowę z Warbudem na budowę odcinka obwodnicy Warszawy - od węzła Zakręt do węzła Lubelska. Koszt inwestycji to 400 milionów złotych.

Był pierwszym stalowym mostem w Warszawie, to dzięki niemu na Pragę dotarły wodociąg i gazociąg. Z mieszkańcami stolicy pożegnał się na zawsze 1944 roku, podczas Powstania Warszawskiego, ale czasem o sobie przypomina. Dokładnie 153 lata temu otwarto most Kierbedzia.

- Na skrzyżowaniu Grójeckiej i Wawelskiej doszło do zderzenia samochodu osobowego z tramwajem - podawał we wtorek wieczorem Lech Marcinczak z tvnwarszawa.pl. Były poważne utrudnienia w kursowaniu składów, a także dla samochodów.

Znów polityczne zamieszanie na Bemowie. "Obecny burmistrz objął stanowisko z naruszeniem prawa" - oświadczyli radni związani z byłym wiceprezydentem Jarosławem Dąbrowskim, powołując się na wyrok sądu. Władze dzielnicy odpowiadają: Wyrok w żadnym wypadku nie podważa legalności naszego zarządu.

Protesty mieszkańców Odolan zostały dostrzeżone w stołecznym ratuszu. We wtorek konferencję zwołała wiceprezydent Renata Kaznowska. Zapowiedziano remonty kilku ważnych ulic w tej części Woli, wprowadzenie strefy Tempo 30 i regularnych policyjnych kontroli ciężarówek. Pierwsze zmiany mają obowiązywać od tego roku.

Opuszczona nieruchomość po dawnej uczelni AlmaMer wciąż nie jest zabezpieczona. Coraz częściej interweniuje tam policja. Dlatego burmistrz Woli domaga się działań od inspektora nadzoru budowlanego. Ten odpowiada: "chętnie", ale pyta o pieniądze.