Najnowsze

Najnowsze

Przed Pałacem Prezydenckim zgromadził się tłum ludzi, którzy manifestowali przeciwko zmianom w sądownictwie i ordynacji w wyborach samorządowych, które forsuje Prawo i Sprawiedliwość. Krakowskie Przedmieście było nieprzejezdne.

- Dopiero po 11 latach rządów Hanna Gronkiewicz-Waltz sporządziła audyt. Przyszła refleksja, żeby może zobaczyć co w tej reprywatyzacji się dzieje - powiedział na piątkowej konferencji prasowej Sebastian Kaleta, członek komisji weryfikacyjnej. I ocenił, że audyt wskazuje na "systemowy chaos", który panował w ratuszu.

Patriotyzm, który nie wszyscy rozumieją tak samo. To, co dla uczestników marszu narodowców jest wyrazem miłości do Polski, dla uczestników Powstania Warszawskiego jest powodem do wstydu. Ci, z którymi rozmawiał reporter "Czarno na białym" nie mają wątpliwości: "czysta krew" czy znak falangi to hasła i symbole, od których zaczęła się wojna.

Policja nie jest od tego, żeby pilnować politycznych przeciwników obecnej władzy. A jest do tego wykorzystywana bardzo mocno. Jak nigdy dotąd - mówi były policjant, który kilka dni temu - jak twierdzi z tego powodu - zrezygnował z pracy. Reporterowi "Czarno na białym" opowiada o poleceniach, by śledzić antyrządowych demonstrantów, wyciągać ich z tłumu i ścigać za okrzyki.