Najnowsze

Najnowsze

Kandydat na prezydenta Warszawy Patryk Jaki zapowiedział, że - jeżeli wygra wybory - urząd będzie "bardziej przyjazny dla obywatela". Obiecał wizyty domowe urzędników oraz wydłużenie pracy urzędów dwa razy w tygodniu do godziny 20. Propozycje szybko skomentowała sama prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz.

"Czy dopuszczalne jest, by urzędy dzielnic w jakiejkolwiek formie brały udział w kampanii wyborczej?" - pytają radni Prawa i Sprawiedliwości i wytykają urzędnikom promocję Rafała Trzaskowskiego. Platforma nie pozostaje dłużna i apeluje o rezygnację Patryka Jakiego z funkcji szefa komisji weryfikacyjnej.

Kandydat PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski zapowiedział cykl plenerowych spotkań z mieszkańcami stolicy. W każdym tygodniu ma być w innym miejscu - mieszkańców będzie zapraszał do rozmowy na specjalnej ławce.

Zarzut udziału w zbiorowisku o charakterze chuligańskim usłyszało dwóch pseudokibiców Legii Warszawa, którzy wracając grupą z meczu w Poznaniu zaatakowali w nocy z niedzieli na poniedziałek policjantów w Kutnie (Łódzkie). Grozi im kara do 3 lat więzienia.

Popularny Nocny Market wraca na perony Dworca Głównego. Na najbliższy weekend zaplanowano otwarcie sezonu. Ojców sukcesu jest wielu: organizatorzy podkreślają, że otrzymali wsparcie od radnego miasta Piotra Guziała, który z kolei twierdzi, że interweniował u kandydata na prezydenta Warszawy Patryka Jakiego, a ten ostatni mówi o pomocy wiceministra infrastruktury Andrzeja Bittela.