Najnowsze

Najnowsze

Policjanci wydobyli rano z Wisły mężczyznę porwanego przez nurt. Funkcjonariusze relacjonują, że chciał przepłynąć z jednego brzegu na drugi.Do zdarzenia doszło w sobotę po godzinie 6. - Mężczyzna wszedł do wody z bulwarów, pomiędzy mostami Łazienkowskim a Poniatowskiego. Chciał dopłynąć wpław na praski brzeg - poinformował Antoni Rzeczkowski z sekcji prasowej Komendy Stołecznej Policji."Był skrajnie wyczerpany"Funkcjonariuszy zaalarmowali znajomi mężczyzny. Poinformowali, że pływak został porwany przez nurt.- Policjanci po niespełna dwóch minutach byli na miejscu motorówką. Zlokalizowali go na środku rzeki. Z trudem utrzymywał się na wodzie, był skrajnie wyczerpany i wyziębiony - wyjaśnił Rzeczkowski.Jak relacjonował dalej, funkcjonariusze wyłowili mężczyznę i udzielili mu pierwszej pomocy. – Był przytomny, ale kontakt z nim był utrudniony. Przetransportowano go na lewy brzeg i przekazano pogotowiu. Po badaniach został zwolniony – zaznaczył Rzeczkowski.ZOBACZ TEŻ MATERIAŁ O PRZECHYLONEJ BARCE NAD WISŁĄ:

W sobotę z Krakowskiego Przedmieścia po raz kolejny wystartowała Parada Schumana. Jej uczestnicy zakończyli przemarsz w europejskim miasteczku Schumana, które rozstawione zostało między skwerem Hoovera a Kościołem świętej Anny.

Wystarczyło ledwie 20 sekund, aby plastikowe opakowanie stopiło się od promieni słonecznych odbijanych od daszka wieżowca Warsaw Spire. Po samozapłonie motocykli burmistrz apeluje o interwencję nadzoru budowlanego. Właściciel zapewnia, że "podejmuje kroki, by rozwiązać problem".

- Ja jestem wyjątkowo napalony, dlatego, że to jest moje miasto - mówił o swojej walce o prezydenturę Warszawy Rafał Trzaskowski. Goszczący w "Piaskiem po oczach" polityk odniósł się też do porównań z Bronisławem Komorowskim z czasów jego kampanii prezydenckiej. Zdradził też, co jest jego największą słabością.

Antoni Macierewicz podróżował opancerzoną limuzyną Żandarmerii Wojskowej, której kierowca spowodował wczoraj stłuczkę w Warszawie - wynika z informacji tvn24.pl. Były szef MON zaprzecza. - Nie uczestniczyłem w żadnym wypadku. Nic mi na ten temat nie wiadomo - powiedział Macierewicz w Telewizji Republika.

Kandydaci na fotel prezydenta stolicy odnieśli się w piątek do planu budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. - PiS planuje zamknięcie Okęcia powodując problemy dla warszawiaków - ocenił w piątek Rafał Trzaskowski i bronił Lotniska Chopina. Patryk Jaki przekonywał, że stolica musi szukać nowego miejsca na port, żeby móc się rozwijać. A Jacek Wojciechowicz zaproponował referendum w tej sprawie.

W sobotę mieszkańcy Warszawy będą musieli przygotować się na duże utrudnienia w ruchu. Powodem są zgromadzenia publiczne. Wieczorem na Stadionie Narodowym odbędzie się żużlowe Grand Prix. Wcześniej swój Marsz Wolności organizuje Platforma Obywatelska. Ulicami miasta przejdzie też europejska Parada Schumana.

Z dużymi utrudnieniami musieli borykać się kierowcy i pasażerowie w rejonie placu Zawiszy. - Nie działały światła, w żadnym kierunku. Tworzyły się korki - ostrzegał nasz reporter. Co kilkanaście minut blokował się przejazd w każdym kierunku.