Najnowsze

Najnowsze

Podczas ostatniej rocznicy katastrofy smoleńskiej doszło do incydentu z udziałem czterech kobiet z białymi różami i policjantów. Funkcjonariusze otoczyli członkinie Obywateli RP i nie chcieli przepuścić na plac Piłsudskiego. Panie zarzucają policji, że były przetrzymywane.

Skrzyżowanie dwóch największych ulic w miejscowości, a na nim driftujący kierowca forda. Wzbija tumany kurzu i nie baczy na inne samochody. Gdy pasażer auta zauważa nagrywającego sytuację mężczyznę, wesoło do niego macha. Nagranie otrzymaliśmy od Reportera 24.

W październiku ma być gotowy nietypowy, przypominający głaz, pawilon edukacyjny nad Wisłą. We wtorek pod inwestycję wkopano kamień węgielny. - Wkopujemy kamień pod kamień, to dość nietypowa sytuacja - stwierdził wiceprezydent Michał Olszewski.

- Trzeba połączyć siły progresywne w mieście i iść do przodu - mówi Jan Śpiewak w wywiadzie dla wtorkowej "Rzeczpospolitej". Deklaruje, że jest zdecydowany, by kandydować w wyborach na prezydenta Warszawy i mówi o wielkiej koalicji, jaką chciałby tworzyć między innymi z Partią Razem, Zielonymi i innymi ruchami miejskimi.

Prowadnice dla walizek, linia wyznaczająca kierunki ruchu na chodniku, granica miejsc postojowych dla samochodów - w taki sposób niektórzy postrzegają przeznaczenie podłużnych szarych płyt z rowkami położonych wzdłuż chodników. Zarząd Dróg Miejskich postanowił wyjaśnić do czego faktycznie służą pasy prowadzące, profilowane krawężniki czy płyty z wypustkami.

Pozytywną i jednogłośną opinię w sprawie planu zagospodarowania przestrzennego dla Żoliborza Południowego wydała miejska komisja ładu przestrzennego. Mieszkańcy się cieszą, bo ta decyzja przybliża ich do zachowania ostatnich terenów zielonych. Deweloperzy zaś zapowiadają wnioski o milionowe odszkodowania, gdyż na własnych terenach nie będą mogli budować bloków.

Komisja Patryka Jakiego badała zwrot kamienicy przy Dahlbergha 5 na Woli. Część budynku odzyskał znany z handlu roszczeniami Marek M., który przyszedł na posiedzenie. "Ze względów zdrowotnych" nie był na sali podczas przesłuchania świadków, ale sam złożył na koniec zeznania. Przesłuchiwani byli też lokatorzy nieruchomości i urzędnicy ratusza.

Trzy stacje pierwszej linii metra były zamknięte przez około godzinę z powodu awarii. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomił zastępczą linię autobusową.