Najnowsze

Najnowsze

Przez południe Warszawy przeszły silne opady deszczu z gradem. Na Kontakt 24 dostajemy relacje również z Żyrardowa.

Przez lata mieścił się tu popularny pub Merlin, dziś budynek jest zamknięty na głucho, pomazany i dosłownie zabity dechami. Na pewno nie dodaje uroku Polu Mokotowskiemu. Jak słyszymy od urzędników, jest przeznaczony do rozbiórki. Kiedy nastąpi? Nie wiadomo.

Już siedemnastu pseudokibiców Lecha Poznań, którzy podczas niedzielnego meczu wtargnęli na boisko i przerwali mecz, zostało zatrzymanych przez policję. Trwają przesłuchania trzech mężczyzn - trzech już usłyszało zarzuty, kolejni mają je usłyszeć wkrótce. Jeden z zatrzymanych już wcześniej miał zakaz stadionowy. Pozostali chuligani są identyfikowani i poszukiwani.

Stołeczna policja podsumowała poniedziałkową fetę na placu Zamkowym. Funkcjonariusze wystawili 33 mandaty, w tym trzy dla piłkarzy i jeden dla asystenta trenera. Jedna osoba została zatrzymana w związku z propagowaniem ustroju totalitarnego.

Prokuratura prowadzi dochodzenie w sprawie zachowania kibiców podczas finału Pucharu Polski na Stadionie Narodowym. Postępowanie dotyczące wniesienia i użycia pirotechniki zostało wszczęte z urzędu. Nie ruszyło natomiast postępowanie dotyczące spowodowania zniszczeń na obiekcie, bo - jak podaje prokuratura - osoba, która się z nią skontaktowała, nie miała odpowiednich pełnomocnictw.

Kilka tysięcy kibiców Legii Warszawa świętowało w poniedziałek z piłkarzami zdobycie mistrzostwa Polski. Zawodnicy w odkrytym autobusie wiwatowali z medalami na szyjach. Na Kolumnie Zygmunta już wcześniej zawisł klubowy szalik.

Stanisław Likiernik "Stach", żołnierz Kedywu Armii Krajowej, powstaniec warszawski, kawaler orderu Virtuti Militari spoczął w poniedziałek na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Uroczystości pogrzebowe odbyły się z asystą honorową Wojska Polskiego.

Komisja weryfikacyjna przyznała pierwsze odszkodowania lokatorom zreprywatyzowanych kamienic. Dotyczą mieszkańców Nabielaka 9, Nowogrodzkiej 6A, Poznańskiej 14 i Marszałkowskiej 43. Suma przyznanych odszkodowań wynosi ponad 216 tysięcy złotych. Choć decyzję o ich przydzieleniu podjęła komisja Patryka Jakiego, pieniądze mają być wypłacone z budżetu Warszawy.