Najnowsze

Najnowsze

- To było powstanie ludzi, którzy zachowali godność i zdecydowali, że zachowają ją do samego końca, że zginą z bronią w ręku - mówił w 75. rocznicę powstania w warszawskim getcie prezydent Andrzej Duda. - Oni nie chcieli przeżyć. Dumnie stanęli po to, żeby pokazać Niemcom, że Żydzi nie dadzą się tak całkowicie pokonać i podeptać, że to będzie kosztowało także niemieckie życie - dodał.

Samochód dostawczy zderzył się z tramwajem na skrzyżowaniu Woronicza i Kaczmarskiego (dawna Modzelewskiego). Ucierpiały trzy osoby, w tym jedna ciężko. Były utrudnienia w ruchu tramwajów, bo samochód stał na torowisku.

Jak gnębiony, głodny człowiek w obozie może wierzyć, że Bóg tak chce? Nie, to człowiek tak chce - mówił Marek Edelman, ostatni przywódca powstania w getcie warszawskim. Film "Marek Edelman. Życie. Po prostu" w czwartek o godzinie 20.30 na antenie TVN24.

Uroczystości z udziałem prezydenta i premiera, uroczysta sesja rady miasta, koncert, spektakl czy wirtualna rekonstrukcja Wielkiej Synagogi. W ten sposób Warszawa odda hołd bohaterom poległym w powstaniu w getcie warszawskim. W czwartek przypada 75. rocznica zrywu.