Najnowsze

Najnowsze

Coraz większy tłok na drogach rowerowych i coraz więcej wypadków z ich udziałem. Przyczyną jest często brak wiedzy o tym, jak powinien być wyposażony rower i brak elementarnej znajomości przepisów ruchu drogowego. Przed długim weekendem straż miejska przypomina podstawy.

Półnagi mężczyzna "spacerował" w czwartek wieczorem po moście Łazienkowskim. Interweniowali policjanci, którzy dostali aż osiem zgłoszeń. Nagranie dostaliśmy na warszawa@tvn.pl i Kontakt 24.

Rzecznik i kandydat PSL na prezydenta Warszawy Jakub Stefaniak ogłosił w piątek rozpoczęcie prac i rozmów z warszawiakami na temat "umowy warszawskiej". Będą w niej zawarte propozycje do zrealizowania w stolicy po wyborach, a pierwszą z nich ma być Karta Parkingowa Warszawskiej Rodziny.

Był ubrany w strój ratownika medycznego, jechał karetką. Jednak - jak podaje policja - w pojeździe nie znajdowali się pacjenci, a jego znajomi. Sam kierowca był pijany. Dzięki czujności taksówkarzy, trafił do policyjnej celi.

Nie przy Wiejskiej, ale na Uniwersytecie Warszawskim spotkają się młodzi deputowani z całej Polski. O godzinie 11 na stołecznej uczelni rozpoczęło się posiedzenie Parlamentu Dzieci i Młodzieży. Kancelaria Sejmu po przeniesieniu obrad Sejmu Dzieci i Młodzieży na wrzesień wydała komunikat do młodych polityków, którzy wezmą udział w posiedzeniu na UW. "Nie dajcie się mamić, że to dobra oferta" - napisano.

Kolejki do plastikowej toalety, sto metrów od Grobu Nieznanego Żołnierza i pomnika smoleńskiego to codzienny widok w zabytkowym, reprezentacyjnym Ogrodzie Saskim. Zarząd Zieleni zapewnia, że jeszcze w tym miesiącu ogłosi przetarg na remont starego szaletu, który lata temu zamknięto na cztery spusty. Ale to nie pierwsza taka deklaracja.

- 44-latek oświadczył, że on, jego partnerka i ich znajomy od rana spożywali wspólnie alkohol. Kobieta zaczęła go wyzywać i bić po głowie, ten - chcąc ją tylko nastraszyć - sięgnął po rozkładany nóż, którym ugodził ją w nogę - relacjonuje policja. Po kilku godzinach 35-letnią kobietę znaleziono martwą w łazience.

Lewym pasem sunie z godnością żółty fiat panda. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie sunął... pod prąd. - Gdyby nie błyskawiczna reakcja kierowcy BMW, ten poranek mógł skończyć się tragicznie - opisuje nasz czytelnik i wysyła film z trasy S8.