Najnowsze

Najnowsze

Uczestniczka Powstania Warszawskiego i wieloletnia nauczycielka szkoły specjalnej Wanda Traczyk-Stawska przyszła w piątek przed Sejm. Przed wejściem na teren parlamentu spotkała się z dwiema dziewczynkami z niepełnosprawnościami. W zeszłym tygodniu kombatantka nie została wpuszczona do Sejmu.

- Jadę z żoną na wakacje i nie mam ochoty się patrzeć na pana, który się do nas dosiadł - tak pasażer pociągu SKM "tłumaczył" pretensje wobec mężczyzny, który zajął miejsce naprzeciwko niego. Agresor przez ponad minutę głośno wyrażał swoje niezadowolenie, nie szczędził też wulgaryzmów. Nagranie tej sytuacji pojawiło się w sieci.

Podczas 15. edycji Nocy Muzeów, która odbędzie się w sobotę, mieszkańcy stolicy będą mogli wybierać spośród 240 placówek, które wezmą udział w wydarzeniu. Oprócz najbardziej popularnych muzeów, swoje podwoje otworzą też niektóre instytucje na co dzień niedostępne dla zwiedzających.

- Od zawodowego kierowcy wymaga się więcej - mówiła w uzasadnieniu wyroku sędzia. Jacek Z. został w czwartek skazany za spowodowanie wypadku, w którym rozpędzone pendolino uderzyło w kierowany przez niego autobus. Naraził na niebezpieczeństwo ponad 250 osób. W śledztwie oszacowano straty na ponad 2,5 miliona złotych.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała w czwartek o odstąpieniu od umowy z wykonawcą drogi ekspresowej S8 między węzłami Marki i Kobyłka. Powodem ma być niedotrzymanie zapisów kontraktu. Zdaniem drogowców sposób organizacji pracy przez wykonawcę nie rokował, by udało się ukończyć trasę w terminie.

Mokotowska policja zatrzymała 81-latka podejrzanego o zniszczenie 11 samochodów. Mężczyzna miał rysować śrubokrętem karoserię aut, które jego zdaniem były nieprawidłowo zaparkowane. Wyrządzone w ten sposób szkody oszacowano na około 18 tysięcy złotych.

Kancelaria Sejmu odwołała tegoroczne posiedzenie Sejmu Dzieci i Młodzieży. Na tę decyzję zareagował Rafał Trzaskowski, kandydat na prezydenta Warszawy. Zwrócił się do obecnej prezydent miasta z prośbą o zorganizowanie posiedzenia młodzieżowego parlamentu. Prezydent się zgodziła, potem Centrum Informacyjne Sejmu podało, że posiedzenie Sejmy Dzieci i Młodzieży nie jest odwołane, tylko przełożone na jesień.