globalne ocieplenie

globalne ocieplenie

Turyści, którzy ostatnio odwiedzili Boulders Beach w miejscowości Simon's Town, mogli zobaczyć malejącą kolonię pingwinów afrykańskich. Eksperci twierdzą, że obecnie w Republice Południowej Afryki żyje około 16,5 tysiąca par lęgowych tych ptaków. To o 3,5 tys. mniej niż w 2015 roku.

Włoski związek rolników przekazał informację o tym, jaki wpływ na uprawy winorośli ma globalne ocieplenie. Jak się okazuje, w związku z rosnącą temperaturą, winobrania odbywają się wcześniej, a same wina są słodsze i mocniejsze. Jest to również szansa dla regionów położonych dalej na północ, gdzie klimat coraz bardziej sprzyja uprawie winorośli. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Podczas gdy w Europie szalała "Bestia ze Wschodu", na biegunie północnym topniał lód. Na niektórych obszarach Arktyki pod koniec lutego było nawet o 25 stopni Celsjusza cieplej niż zwykle o tej porze roku. Klimat ociepla się tam dwukrotnie szybciej

Według naukowców coraz szybciej topi się lód na Grenlandii. Za tym zjawiskiem podąża kolejne - podnoszenie się poziomu oceanów na całym świecie. Do końca stulecia zalanych może zostać wiele nadbrzeżnych miast.