globalne ocieplenie

globalne ocieplenie

Parowanie do poprawki. Przełomowe odkrycie polskich naukowców

Naukowcy z Instytutu Chemii Fizycznej Polskiej Akademii Nauk w Warszawie dowiedli, że proces parowania był dotychczas źle tłumaczony. - Przez ponad wiek w opisie teoretycznym zjawiska parowania wszyscy popełnialiśmy poważny błąd - twierdzi Marek Litniewski. Konsekwencje tego odkrycia przekładają się na globalne ocieplenie.

Topniejące lodowce rzeźbią powierzchnię Ziemi

Skutki zmiany klimatu to coś więcej niż tylko cieplejsze morze i nieobliczalna pogoda. Według naukowców może nastąpić zmiana kształtu naszej planety. A stanie się to za sprawą erozji wywołanej topnieniem lodowców.

Dwa stopnie więcej i podwojona populacja komarów. Czeka nas inwazja?

Dla osób nie darzących komarów szczególną sympatią nie mamy dobrych wieści. Namolnych owadów będzie coraz więcej. Winne jest temu globalne ocieplenie. Co gorsza, komary mogą zacząć pojawiać się nawet dwa tygodnie wcześniej niż obecnie. Wykazały to badania, przeprowadzone w Arktyce.

Za "zmiany klimatu" trafił na badania psychiatryczne?

Gubernator stanu Floryda zakazał urzędnikom publicznego używania wyrażeń: "zmiany klimatu" oraz "globalne ocieplenie". Jeden z pracowników tamtejszego urzędu ochrony środowiska nie wiedział o tej zasadzie. W rezultacie trafił na przymusowy urlop oraz badania psychiatryczne, donoszą zagraniczne media.