Państwowy instytut podważył wpływ człowieka na globalne ocieplenie. Teraz przeprasza00:50"Przez ten tekst podważanie wyników badań o zmianach klimatu pogłębi się".
Ziemia spowolniła, bo stopiło się zbyt dużo lodu. To może wpływać na odmierzanie czasuTopniejąca pokrywa lodowa zmienia ruch obrotowy naszej planety.
Wysokie góry "ocieplają się dużo szybciej niż cała planeta"Zmiany klimatu zaburzają bioróżnorodność Alp.
Wiosenne nawadnianie może łagodzić letnie fale upałówBadania przeprowadzono na terenie Niziny Chińskiej.
Ziemski obieg wody słodkiej nie jest już stabilny. Przez działalność człowiekaWynika z obszernej analizy naukowców.
Szwajcaria proponuje zasłonięcie Słońca. Kontrowersyjny pomysł dzieli naukowców00:44Debata ma mieć miejsce na forum ONZ.
Zmiany klimatu zagrażają największym zasobom słodkiej wody dostępnym "od ręki"Naukowcy poddali analizie zmiany temperatury w jaskiniach w różnych częściach świata.
To już oficjalne. Rekord ciepła w Europie potwierdzonyWartość zweryfikowała Światowa Organizacja Meteorologiczna.
Przekroczyliśmy granicę temperatury na Ziemi. Takich dni może być coraz więcejNiepokojące dane Copernicusa.
"Superbogaci plądrują i zanieczyszczają planetę aż do jej zniszczenia"03:09Według Oxfam jeden procent najbogatszych ludzi wytworzył więcej gazów cieplarnianych niż 66 procent najbiedniejszych.
Susza w Amazonii jest największa od 120 lat00:47 "Zmiany klimatu przebiegają w sposób niekontrolowany".
Mierzyli Ogniową Moc Radiacyjną i emisję CO2 w południowych tropikach. Oto co się okazałoEuropejscy badacze o trendach dotyczących pożarów lasów i emisji dwutlenku węgla na półkuli południowej.
Co się stanie z ludzkością, kiedy powstanie Pangea ProximaPrzeprowadzono pierwsze w historii symulacje komputerowe dotyczące klimatu, jaki może panować na nowym superkontynencie.
Morskie fale upałów. Naukowcy informują o nowym zagrożeniuBadania międzynarodowego zespołu specjalistów.
"Nasza planeta właśnie przeżyła okres wrzenia, rozpoczęło się załamanie klimatu"00:48To było najgorętsze lato na świecie w historii pomiarów.
Raport: astmatycy są bardziej wrażliwi na zmiany klimatuMiędzy innymi dlatego, że ekstremalne zjawiska zwiększają ilości alergenów w powietrzu.
Ekstremalne pożary wybuchają o 25 procent częściej. To skutek zmian klimatuBadanie naukowców z Kalifornii.