globalne ocieplenie

globalne ocieplenie

Arbuzowy śnieg wpływa na globalne ocieplenie

Nie jest jadalny, ale można się przy nim zrelaksować podczas upalnego lata. Niestety, arbuzowy śnieg ma wpływ na globalne ocieplenie. Obniża albedo śniegu, co powoduje jego szybsze topnienie. To przez algi, które się na nim rozmnażają.

Naukowcy: za powódź w Paryżu odpowiada globalne ocieplenie

Klimat się zmienia, a temperatura wzrasta. W cieplejszym powietrzu mieści się więcej pary wodnej. Skutkuje to powodziami. Według naukowców to właśnie globalne ocieplenie przyczyniło się do powodzi w Paryżu. Ekstremalne zjawiska pogodowe będą się pojawiać w Europie coraz częściej.

Lodowiec na Grenlandii rozpadł się za plecami Donalda Tuska

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk pojechał na Grenlandię, aby rozmawiać o globalnym ociepleniu i był świadkiem pękania lodowca. Jak sam przyznaje, choć dotąd był "sceptyczny", wizyta zmieniła jego stosunek wobec problemu. - Powinna być obowiązkowa dla wszystkich przywódców - stwierdził Tusk. - To najbardziej dramatyczny dowód na wagę problemu - zaznaczył.

Ziemia coraz bardziej zielona przez nadmiar CO2

Nadmiar dwutlenku węgla w atmosferze tworzy zieloną planetę, pokazuje nowe badanie NASA. Obszary, które do niedawna pokryte były lodem, jałową ziemią lub piachem teraz mogą pochwalić się bujną roślinnością.

Rok 2016 idzie po rekord. Najcieplejszy w historii?

Rok 2015 był najcieplejszy. Stężenie dwutlenku węgla w atmosferze oraz zjawisko El Nino mogą sugerować, że w 2016 globalnie będzie jeszcze cieplej niż w zeszłym roku. - To wszystko jest złą wiadomością dla planety - ostrzegają naukowcy.

Raport dla Białego Domu: upał może zabijać 27 tys. Amerykanów rocznie

Amerykańscy badacze stworzyli raport dotyczący zmiany klimatu w USA. Zawiadamiają, że wzrastająca temperatura zagraża również ludziom. - Globalne ocieplenie nie dotyczy jedynie niedźwiedzi polarnych i topniejącej pokrywy lodowej, ale dotyka także nas. Musimy z tym walczyć - apelują naukowcy.

Zabraknie czekolady? Zmiana klimatu

Dla osób kochających czekoladę to fatalna wiadomość. Według najnowszych badań wzrost temperatury wpłynie na uprawę kakaowców. Będzie coraz mniej plantacji, a co za tym idzie - zmniejszy się ilość produkowanej na świecie czekolady.

Do USA będziemy latać dłużej. Przez globalne ocieplenie

Podróż z Warszawy do Nowego Jorku może potrwać dłużej niż obecnie. Za ten fakt obwiniać należy zmiany klimatu. Zwiększy się prędkość prądów strumieniowych, których w atmosferze "nie sposób ominąć". To właśnie one spowolnią samolot lecący z Europy do Ameryki Północnej.