globalne ocieplenie

globalne ocieplenie

Dwa stopnie więcej i podwojona populacja komarów. Czeka nas inwazja?

Dla osób nie darzących komarów szczególną sympatią nie mamy dobrych wieści. Namolnych owadów będzie coraz więcej. Winne jest temu globalne ocieplenie. Co gorsza, komary mogą zacząć pojawiać się nawet dwa tygodnie wcześniej niż obecnie. Wykazały to badania, przeprowadzone w Arktyce.

Za "zmiany klimatu" trafił na badania psychiatryczne?

Gubernator stanu Floryda zakazał urzędnikom publicznego używania wyrażeń: "zmiany klimatu" oraz "globalne ocieplenie". Jeden z pracowników tamtejszego urzędu ochrony środowiska nie wiedział o tej zasadzie. W rezultacie trafił na przymusowy urlop oraz badania psychiatryczne, donoszą zagraniczne media.

Globalne ocieplenie spowalnia?Naukowcy: to niespodzianka

Emisja CO2 do atmosfery zahamowała. - Po raz pierwszy poziom emisji gazów cieplarnianych nie idzie w parze ze wzrostem gospodarczym - powiedział Fatih Birol, główny ekonomista Międzynarodowej Agencji Energetycznej. Wszystko za sprawą coraz większego znaczenia odnawialnych źródeł energii.

Uff, jak gorąco! W miastach robi się coraz cieplej

Miasta doświadczają coraz częstszych fal upałów. Według naukowców w latach 1973-2012 w ponad 200 metropoliach odnotowywano wzrost liczby dni z wysoką temperaturą. Tendencja ocieplania w ostatnich pięciu latach jest szczególnie widoczna.

Przygotujcie się na coraz groźniejsze burze

Wielu naukowców twierdzi, że ocieplenie klimatu oznacza, że będziemy musieli zmagać się z większą liczbą niebezpiecznych zjawisk pogodowych. To wcale nie musi być prawda. Niedawno kanadyjscy specjaliści przeprowadzili badania, z których wynika, że wzrost temperatury spowoduje zmianę intensywności gwałtownych zjawisk, ale nie częstość ich występowania.

Do końca stulecia pioruny będą uderzały częściej. Winne globalne ocieplenie

Skutki globalnego ocieplenia przejawiają się na wiele sposobów, np. poprzez topnienie lodowców. Kolejną konsekwencją rosnącej średniej temperatury planety będą znacznie częstsze i silniejsze zjawiska pogodowe. - Obecnie w USA rejestrujemy około 30 milionów uderzeń piorunów. W 2100 roku możemy spodziewać się około 45 milionów takich zjawisk - zapowiadają naukowcy.