Co się stanie z ludzkością, kiedy powstanie Pangea ProximaPrzeprowadzono pierwsze w historii symulacje komputerowe dotyczące klimatu, jaki może panować na nowym superkontynencie.
Morskie fale upałów. Naukowcy informują o nowym zagrożeniuBadania międzynarodowego zespołu specjalistów.
"Nasza planeta właśnie przeżyła okres wrzenia, rozpoczęło się załamanie klimatu"00:48To było najgorętsze lato na świecie w historii pomiarów.
Raport: astmatycy są bardziej wrażliwi na zmiany klimatuMiędzy innymi dlatego, że ekstremalne zjawiska zwiększają ilości alergenów w powietrzu.
Ekstremalne pożary wybuchają o 25 procent częściej. To skutek zmian klimatuBadanie naukowców z Kalifornii.
Pokrywie lodowej Grenlandii grozi zagłada. I to wcześniej, niż myślanoPrzygnębiające wnioski badaczy.
"To nie będzie jedna wielka katastrofa, to będzie seria katastrof pogłębiających się"02:03Posłanki Marcelina Zawiesza i Urszula Zielińska w "Faktach po Faktach".
Poniedziałek był najgorętszym dniem w historii pomiarówPoprzedni rekord został ustanowiony w sierpniu 2016 roku.
Z półkuli północnej znika śnieg. "Klimatolodzy to przewidzieli"Donosi międzynarodowy zespół naukowców.
Żyjemy na kontynencie, który ociepla się najszybciej na świecie. Jak zmiany klimatu wpłynęły na Europę w 2022 rokuRaport Światowej Organizacji Meteorologicznej.
Gdzie we Włoszech panuje najlepszy klimat? Ranking miastKlasyfikacja portalu meteo.it i największej włoskiej gazety "Corriere della Sera".
Ekstremalne upały w miastach. Mogą doprowadzić do przerw w dostawach prądu 01:14Badania szwedzkich naukowców.
Wielkimi krokami zbliża się El Nino. Szansa na zatrzymanie globalnego ocieplenia na poziomie 1,5 stopnia jest nikłaTemperatura mórz i oceanów osiągnęła w kwietniu rekordowo wysoką wartość.
Żuławy pod wodą - scenariusz "ekstremalny" czy realny? Naukowcy: czas zacząć przygotowaniaZaznaczamy wzrost poziomu morza o jeden metr. Klikamy. Nagle obszar od Gdańska po Elbląg i Malbork zmienia kolor z zielonego na niebieski. Właśnie zalaliśmy wodą deltę Wisły, teren zamieszkały obecnie przez około sto pięćdziesiąt tysięcy ludzi.
Afrykańskie słonie leśne walczą ze zmianą klimatuDlatego trzeba je chronić, piszą naukowcy na łamach czasopisma "Proceedings of the National Academy of Sciences".