Trójmiasto

Trójmiasto

Czterolatek w piżamce poszedł do sklepu. Trafił do szpitala

Wyziębiony czterolatek w piżamie i kasku na głowie pojawił się w niedzielę rano w jednym ze sklepów w Kościerzynie (woj. pomorskie). Ekspedientka zawiadomiła policję. Chłopiec trafił do szpitala. Jak się okazało, rodzice dziecka byli przekonani, że poszedł do babci.

0 stopni w wodzie, -20 na powietrzu. Zobacz przygotowania do zawodów na Syberii

Piotr Biankowski to gdyński przedsiębiorca, który od 3 lat trenuje triathlon. Od zawsze uwielbia pływanie. Teraz postanowił spróbować swoich sił w ekstremalnych zawodach. W marcu weźmie udział w 10. Mistrzostwach Świata w pływaniu ekstremalnym w Tyumen na Syberii. Wystartuje tam na trzech dystansach: 50, 200 i 450 metrów w wodzie o temperaturze około 0 stopni i temperaturze powietrza poniżej -20 stopni. To zawody zarówno dla zawodowców, jak i amatorów. Już teraz zgłosiło się do udziału ponad tysiąc osób z całego świata. Najmłodszy zawodnik będzie miał 8 lat, a najstarszy 92 lata.

Nadajniki komórkowe zakłócają pracę gdańskich zegarów

Zegar na wieży Ratusza Głównego Miasta w Gdańsku źle odmierza czas. Od kilku miesięcy wybija melodię o 6 minut za wcześnie. Winne są zakłócenia radiowe oraz nadajniki sieci komórkowych. Zdaniem ekspertów, to one zaburzają sygnał nadawany z Niemiec.

Namiastka afrykańskiego jeziora w Gdańsku

360 kolorowych ryb rodem z Afryki "zamieszkało" na Uniwersytecie Gdańskim. Bajecznie kolorowe okazy trafiły do akwarium, które odzwierciedla naturalne środowisko jeziora Malawi.

Zarzuty za zorganizowaną grupę przestępczą i handel dopalaczami. Czterech mężczyzn w areszcie

Paweł B., Łukasz C., Marek J. i Andrzej M. - przywódcy grupy trzy najbliższe miesiące spędzą w areszcie - zdecydował Sąd Rejonowy Gdańsk Południe. Mężczyźni są podejrzani o handel dopalaczami i udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Na początku tygodnia policja na terenie całej Polski zatrzymała w tej sprawie 34 osoby i zabezpieczyła ponad 100 kg dopalaczy, 80 litrów substancji psychotropowych, z których można wyprodukować "pigułkę gwałtu".

Pierwsze ustalenia po tragedii w Rumi: ojciec pobił córki młotkiem

- Policja wiedziała, że jest przemoc w rodzinie i co zrobili, żeby je ochronić? - pytają zbulwersowani sąsiedzi po tragedii, która wydarzyła się w jednym z domów w Rumi (woj. pomorskie). W czwartek do szpitala w ciężkim stanie trafiły dwie nastoletnie dziewczynki. Znalezione zostały w mieszkaniu, gdzie ich ojciec najprawdopodobniej się powiesił. Mężczyzna już wcześniej był karany za znęcanie się nad żoną. Rodzina miała założoną tzw. Niebieską Kartę.

Rozbito gang handlarzy dopalaczami. Zatrzymano 34 osoby

Ponad 100 kg zabezpieczonych dopalaczy, 80 litrów substancji psychotropowych, z których można wyprodukować "pigułkę gwałtu" i zatrzymanie 34 osób – to efekt pracy śledczych i strażników granicznych na terenie całej Polski. Wśród zatrzymanych znalazł się również kierujący grupą 42-letni mieszkaniec Warszawy. Wszyscy zostali przewiezieni do prokuratury.

Zdemolował 5 samochodów. Był pijany

Nawet 10 lat więzienia grozi 24-latkowi, który wracając z imprezy bez powody wybijał szyby i demolował samochody na osiedlowym parkingu. Mężczyzna swoje zachowanie tłumaczył wypitym alkoholem i potrzebą wyładowania złości.

"Hałaśliwa" ewangelizacja. Strażnicy chcieli ukarania pastora, sąd umorzył sprawę

Pastor z Gdyni prowadząc ewangelizację w centrum miasta nie naruszył prawa – uznał sąd i umorzył postępowanie przeciwko Jackowi Haule. Ukarania go chcieli strażnicy, którzy uznali, że Haule podczas wakacji w ubiegłym roku "poprzez głośne śpiewy i przemowy nadawane przez głośniki, zakłócił spokój publiczny". Jack Haule przekonywał, że na swoją akcję miał zgodę urzędników, a oskarżenia o zbyt głośne zachowywanie się są nieprawdziwe.

Wajda honorowym obywatelem Gdańska. PiS zbojkotowało głosowanie

Andrzej Wajda został honorowym obywatelem miasta Gdańska - tak zdecydowała Rada Miasta. Zdecydowali o tym radni klubu Platformy Obywatelskiej, który ma większość. Pomysł nie podoba się opozycyjnym radnym z Prawa i Sprawiedliwości, którzy zbojkotowali głosowanie i nie oddali w tej sprawie żadnego głosu.

Tczew boryka się z "najazdem łosi". Zorganizowali obławę

Strażnicy miejscy, strażacy, policjanci i weterynarze wzięli w nocy udział w obławie na dwa łosie w Tczewie. Zwierzętom ostatnio wyraźnie spodobało się miasto, bo po raz kolejny je odwiedziły. Jednak ze względu na to, że para 400-kilogramowych łosi może stwarzać zagrożenie służby zdecydowały się przepędzić je do lasu.

W tym szpitalu pacjenta nosi się na rękach. Dosłownie

To prawdopodobnie jedyny taki szpital, w którym obok lekarzy i pielęgniarek pracują również noszowi. Szpital w Pucku pomimo wielu apeli i żądań nie doczekał się windy. Pracownicy szpitala założyli komitet społeczny, którego celem jest zebranie potrzebnego miliona złotych na inwestycję. Póki co noszowi dźwigają cały ciężar. Materiał programu "Polska i Świat".

Będzie proces ws. lotu do Smoleńska. Sąd odmówił umorzenia

Sąd odmówił umorzenia procesu pięciu osób oskarżonych w trybie prywatnym przez rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej o niedopełnienie obowiązków przy organizacji lotu prezydenta Lecha Kaczyńskiego do Smoleńska 10 kwietnia 2010 r. Postanowienie jest prawomocne. Proces ruszy 31 marca.

Honorowe obywatelstwo Gdańska dla Wajdy? Radni PiS protestują

Gdańscy radni z Prawa i Sprawiedliwości nie wezmą udziału w głosowaniu nad przyznaniem honorowego obywatelstwa miasta Andrzejowi Wajdzie - taką decyzję podjęli na posiedzeniu klubu. - Nie chcemy wszczynać awantur na sesji, po prostu wygłosimy nasze stanowisko. To będzie symboliczny sprzeciw - mówi Grzegorz Strzelczyk z PIS, który uważa, że uhonorowanie znanego reżysera to "spłata politycznych długów Platformy Obywatelskiej".

Zabytkowa ściągawka na suficie archikatedry w Oliwie

Podczas przygotowań do malowania archikatedry w Oliwie na suficie świątyni odkryto rysunek przedstawiający jej gwiaździste sklepienie. Według konserwatora malowidło pochodzi najprawdopodobniej z XVI wieku i służyło jako pomoc techniczna przy budowie archikatedry.

Ogromny cementowiec w gdyńskim porcie

Zbudowany w holenderskiej stoczni cementowiec pływa pod banderą Bahama. M/v Greenland to pierwszy na świecie statek służący do przewozu ładunków suchych, m.in. cementu, żużla czy popiołu, który ma napęd na gaz skroplony. Dzięki temu jest bardziej ekologiczny i przyjazny środowisku, niż inne tego typu statki, które zasilane są olejem napędowym. To pierwsza wizyta tego statku w gdyńskim porcie.