Trójmiasto

Trójmiasto

Prawem jazdy cieszył się jeden dzień

Radość 18-letniego lęborczanina ze zdobytego prawa jazdy trwała ledwie jeden dzień. Policjanci zatrzymali go, gdy pędził mercedesem z prędkością 147 kilometrów na godzinę, ponad dwukrotnie większą od dopuszczalnej w tym miejscu.

Rosyjska telewizja: na Bałtyku nasz okręt podwodny zderzył się z polskim

- W pobliżu bazy Floty Bałtyckiej w Bałtyjsku doszło do zderzenia polskiego i rosyjskiego okrętów podwodnych - twierdzi rosyjska telewizja REN. Obie jednostki miały odnieść uszkodzenia. Do incydentu miało dojść "kilka dni temu". Poza REN TV nie ma żadnych innych potwierdzeń tej informacji. Rosyjski resort obrony nie komentuje w ogóle, zaś polskie MON zaprzecza.

Zabił 20 lat temu, wpadł dzięki "Archiwum X". Sąd Apelacyjny utrzymał karę

Brutalne morderstwo młodej kobiety. Zabójcą okazał się zakochany w niej bez wzajemności sąsiad. Wpadł po 20 latach dzięki śledczym z policyjnego "Archiwum X", którzy badali odciski palców. Mężczyznę skazano na 15 lat więzienia. Sławomira G. odwołał się od wyroku jednak decyzją Sądu Apelacyjnego zostaje w więzieniu.

Rzucił się na policjantów z kuchennym nożem

Nawet 10 lat więzienia grozi mieszkańcowi Sopotu, który zaatakował policjantów. Pijany 31-latek rzucił się z nożem na funkcjonariuszy, którzy usłyszeli wołanie o pomoc dobiegające z jego mieszkania.

Tunelem pod Martwą Wisłą przejeżdża 1,5 tys. aut na godzinę

Otwarta w niedzielę podwodna przeprawa pod Martwą Wisłą cieszy się dużym zainteresowaniem. Tylko w pierwszej dobie skorzystało z niej co najmniej 30 tys. pojazdów, a w drugiej - co najmniej 20 tys. We wtorek tunelem przejeżdża ok 1-1,5 tys. pojazdów na godzinę.

Radzieckie pomniki mają zniknąć z ulic. Tu chętnie je przyjmą

Niechciane pomniki mogą znaleźć swój azyl w Bornem Sulinowie. Miasto do lat 90-tych było garnizonem Armii Czerwonej. Dziś swojej przeszłości się nie wstydzi, a nawet widzi w niej promocyjny potencjał. Pomniki, których gdzie indziej nikt nie chce, tam są przyjmowane z wdzięcznością.

Najpiękniejsza biblioteka na świecie jest w Rumi

"Stacja Kultury" w Rumi podbiła serca międzynarodowego jury. Biblioteka, która znajduje się w budynku dworca kolejowego, wygrała międzynarodowy konkurs Library Interior Design Awards. To jedyna europejska placówka, która odniosła taki sukces w tej edycji. Dyrekcja biblioteki nie kryje dumy.

Morze wyrzuciło substancję "przypominającą wosk"

Substancja, którą znaleziono na ponad 4-kilometrowym odcinku plaży pomiędzy Ustką a Orzechowem, to polietylen. Materiał ten służy do produkcji wyrobów z plastiku. Jak zapewnia straż pożarna, jest niegroźny dla ludzi i środowiska. - Nie wiadomo jeszcze skąd się tu wziął, ale możemy odwołać alarm i otworzyć plażę - zapowiedzieli strażacy.

Prof. Davies: PiS jest najbardziej mściwym gangiem w Europie

Jarosław Kaczyński zachowuje się jak bolszewik i paranoiczny awanturnik. Jego "polityka pamięci" to ksenofobiczna próba napisania historii od nowa - brytyjski "Guardian" cytuje Normana Daviesa. Historyk skrytykował w ten sposób "politykę pamięci" PiS oraz pomysł, by połączyć dwa gdańskie muzea II wojny światowej.

Bóbr spaceruje po osiedlu. "Czuje się jak u siebie"

- Król osiedla powrócił - mówi przewodniczący rady szczecińskich Gumieniec. Kolejnego bobra na porannym spacerze spotkała mieszkanka osiedla w drodze do pracy. Zwierzęta regularnie pojawiają się w centrum miasta, są gwiazdami filmików nagrywanych przez mieszkańców.

Ciężarówka zderzyła się z pociągiem

Do groźnego wypadku doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Kamieniu Pomorskim. Ciężarówka wjechała pod przejeżdżający pociąg, jej 47-letni pasażer w ciężkim stanie został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala.

400 płaczek na 400. rocznicę śmierci Szekspira

400 płaczek i płaczników przeszło ulicami Gdańska w "kondukcie żałobnym", aby w teatrze "pochować" dramaturga. Płacz, zawodzenie i histeryczny lament - w ten sposób Teatr Szekspirowski uczcił 400. rocznicę śmierci Williama Szekspira.

"Beka" zachwyca ciszą i spokojem. Poznaj niezwykły rezerwat

Miejsce nad Zatoką Pucką, gdzie wiosną i latem, zamiast tłumu turystów, jest spokój, a w ciszy słychać śpiew ptaków. To jeden z ostatnich takich terenów na wybrzeżu. Rzadkie gatunki roślin i ptaków, zapierające dech w piersiach widoki - taki jest Rezerwat "Beka" położony w delcie rzeki Redy. Jego mieszkańców podglądał Jarosław Jankowski, który niezwykłe fotografie wysłał do redakcji tvn24.pl.