Trójmiasto

Trójmiasto

Był złoty pociąg, będą szukać Bursztynowej Komnaty. Wołoszański: To świetny biznes

Tysiące jej szukają od ponad 70 lat. Wynaleziono tysiące tropów do miejsca, gdzie się rzekomo znajduje. I co? I nic. Może tym razem? - mówił we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 historyk Bogusław Wołoszański. Odniósł się do rewelacji sapera, który twierdzi, że komnata znajduje się w dawnej kwaterze głównej niemieckich wojsk lądowych w miejscowości Mamerki na Warmii i Mazurach.

Przyszedł w nocy i zniszczył baner. Burmistrz Sztumu z zarzutem

Burmistrz Sztumu odpowie za zniszczenie banera, który wisiał w centrum miasta. Samorządowiec usłyszał już zarzut. Złożył wyjaśnienia i przyznał się do winy. Tłumaczył, że działał pod wpływem impulsu, a baner był przykładem nagonki na niego. Już wcześniej przeprosił za swoje zachowanie.

Nieznane pomieszczenie ukryte w niemieckim bunkrze. "Tu może być Bursztynowa Komnata"

W dawnej kwaterze głównej niemieckich wojsk lądowych w Mamerkach (woj. warmińsko-mazurskie) po badaniu georadarem odkryto nieznane wcześniej pomieszczenie. Znajduje się w fundamentach i jest zamurowane. Właśnie w tym obiekcie i w takim pomieszczeniu, według świadków, pod koniec wojny ukryto cenny transport. Czy może to być Bursztynowa Komnata? Mamerki są na liście prawdopodobnych miejsc jej ukrycia.

"Nie zamierzałam niczego ukryć. Byłam posłańcem Kornela"

- Zdecydowałam się zagłosować za Kornela, ponieważ wiedziałam, jaka jest jego wola. W zasadzie zagłosowałam w imieniu Kornela - stwierdziła w "Tak jest" posłanka Małgorzata Zwiercan, która w czwartkowym głosowaniu oddała głos za Kornela Morawieckiego. Oboje byli wówczas członkami Kukiz'15.

Obudził się o północy, gdy sąsiadka biła go tłuczkiem do mięsa w głowę

Pijana kobieta "odwiedziła" o północy swojego sąsiada. Weszła do mieszkania, gdy ten już spał. Stanęła przy jego fotelu, zamachnęła się i uderzyła tłuczkiem do mięsa w głowę. Mężczyzna zdołał jeszcze wezwać pomoc i stracił przytomność. Sąsiadka zaatakowała, bo - jak tłumaczyła - "był zarozumiały i go nie lubiła".

Popiersie radzieckiego generała nie trafi do Rosji

Najpierw ustawiały się po nie kolejki, teraz chętnych brak. Nikt już nie chce "przygarnąć" zdemontowanego popiersia radzieckiego generała. Rosyjski biznesmen, który o nie zabiegał, właśnie zrezygnował. Władze Pieniężna chcą przekazać popiersie do skansenu w Czerwonym Borze, który tworzy Instytut Pamięci Narodowej.

Wjechała corsą w witrynę sklepową. I odjechała

Wjechała autem w sklepową witrynę, cofnęła i odjechała zanim ktoś zdążył ją zatrzymać. Kiedy policja dotarła do 37-letniej mieszkanki Świecia ta nie potrafiła wytłumaczyć dlaczego to zrobiła. Całe zdarzenie nagrała kamera monitoringu.

Radną przyłapano na kradzieży alkoholu. "Błąd ludzki przez zamyślenie"

Była członkiem komisji do spraw rozwiązywania problemów alkoholowych i wiceprzewodniczącą Rady Gminy Skarszewy – zrezygnowała, bo przyłapano ją na kradzieży alkoholu. Kobieta twierdzi, że był to jedynie "błąd ludzki przez zamyślenie i rozkojarzenie". Została ukarana mandatem w wysokości 500 zł.

Awantura o Muzeum II Wojny Światowej

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zaapelował do ministra kultury o rezygnację z pomysłu połączenia gdańskich placówek - Muzeum II Wojny Światowej oraz Muzeum Westerplatte i Wojny 1939. Adamowicz przypomniał, że teren, na którym powstaje pierwsze muzeum, przekazało miasto.

Sentymentalna podróż zabytkowym parowozem na Hel

W nostalgiczną podróż z Gdyni na Hel miłośników kolei zabrał zabytkowy parowóz z lat 50-tych wyprodukowany w słynnej wolsztyńskiej parowozowni. Do lokomotywy podczepiono 4 wagony pasażerskie z lat 70-tych. Ostatni raz parowóz był na półwyspie 22 lata temu.

BMW uderzyło w stado dzików

Groźnie skończyło się nocne spotkanie BMW ze stadem dzików na krajowej "20". Niedaleko Kartuz samochód uderzył w zwierzęta przebiegające przez drogę. Kierowcy i pasażerce nic poważnego się nie stało, trzy dziki nie przeżyły tej kolizji.

Obóz Stutthof znów pod lupą archeologów

Jeszcze w kwietniu ma rozpocząć się kolejny etap przeglądu archeologicznego terenu byłego obozu koncentracyjnego Stutthof. Pierwsze prace przeprowadzono tu w ubiegłym roku. Zdecydowano się na nie po znalezieniu w lesie przedmiotów mogących mieć związek z byłym obozem. Wśród nich były m.in. buty, ceramika i butelki.

Płaci za pobyt w szpitalu, mimo że był ubezpieczony

Pan Adam z Bydgoszczy został obarczony bardzo wysokimi kosztami leczenia w miejscowym szpitalu. Komornik zajął część jego emerytury, mimo że pacjent był ubezpieczony. Wszystko wskazuje na to, że powodem zamieszania jest szereg niezawinionych przez mężczyznę pomyłek, do których doszło w szpitalu i w sądzie. Materiał programu "Blisko Ludzi" w TVN24.

Będą się bawić, by pomóc Marysi. 9-latkę pogryzły psy, straciła palec

Mieszkańcami Tczewa wstrząsnęła historia dziewczynki z Rokitek, którą pogryzły trzy psy. 9-latka ma liczne obrażenia, straciła palec u ręki. Potrzebna będzie jej rehabilitacja. W najbliższy weekend w Tczewie odbędzie się charytatywny festyn, podczas którego będą zbierane środki na dalsze leczenie Marysi.

"Highway" to Hel. Droga na cypel z lotu ptaka

Zapierająca dech w piersiach - taka jest droga biegnąca przez Półwysep Helski z lotu ptaka. Na "piekielnej" trasie do Helu jeszcze jest pusto, ale wkrótce pojawią się tu sznury aut i tłumy turystów spragnionych letnich uciech. Marek Sałatowski, fotograf z zamiłowania, pokazuje tę drogę tuż przed letnim oblężeniem.

Kierowcy wracają na Hucisko, autobusy też

Koniec paraliżu w sercu Gdańska. Właśnie zakończył się pierwszy etap budowy Forum Gdańsk. Od soboty kierowcy będą mogli jeździć przez Hucisko w obu kierunkach. Zmiany dotyczą też autobusów, które wrócą na swoje dawne trasy.