zwierzęta

zwierzęta

Wbrew wątpliwościom internautów, rozpowszechniana w sieci grafika prezentująca statystyki uboju zwierząt na świecie zawiera wiarygodne dane. Według Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa, średnio co sekundę na potrzeby przemysłu mięsnego przeznacza się na ubój ok. 2 tys. kurcząt, ok. 95 kaczek i 47 świń.

Zdjęcie wielbłąda na ośnieżonej drodze w czeskich Górach Izerskich zdobyło niemałą popularność w mediach społecznościowych. Jest prawdziwe. Właściciel sfotografowanego zwierzęcia potwierdził Konkret24, że Bak - bo tak wielbłąd ma na imię - rzeczywiście wydostał się z zagrody lokalnego mini zoo, ale już do niego wrócił.

Szopy pracze to zwierzęta, które w poszukiwaniu jedzenia wejdą w każdą dziurę. Tak było i tym razem. Nagranie z Florydy pokazuje, że wejść do automatu z przekąskami jest całkiem łatwo, ale wydostać się - to już trudna sztuka.

Czy jeden z ogrodów zoologicznych zatrudnił pracownika, którego zadaniem jest podnoszenie leżących na plecach i obserwujących samoloty pingwinów? Tak sugeruje użytkownik Facebooka, a podobna opowieść krąży po świecie od kilkudziesięciu lat. Stała się nawet przyczynkiem do badań naukowych. I choć jest żartem, ciągle wywołuje żywiołowe reakcje internautów. Niektórzy nawet w nią wierzą.

Łagodna zima i ciepła wiosna, zdaniem lekarzy, to jedne z głównych przyczyn zwiększonej aktywności kleszczy. Na choroby przenoszone przez nie narażeni są ludzie i zwierzęta. - Mit, że kleszcze można spotkać tylko na spacerze w lesie, został obalony. To jest bardzo powszechny problem - tłumaczył Kamil Sarnacki, lekarz weterynarii.

Zdjęcie samotnej sówki na ściętym pniu miało stać się smutnym symbolem wycinki drzew przy okazji przekopu Mierzei Wiślanej. Jednak nie pochodzi ona z tego miejsca i czasu, a było uchwycone już prawie roku temu i to nie w Polsce.