zwierzęta

zwierzęta

Legendarny tygrys tasmański stał się obiektem poszukiwań naukowców. Choć uznaje się, że gatunek ten wyginął w latach 30., najnowsze doniesienia sprawiły, że badacze postanowili sprawdzić, czy zwierzęta te rzeczywiście wymarły.

Naukowcy chcieli sprawdzić, jak zachowują się padlinożercy w swoim naturalnym środowisku. Wyłożyli martwe krowy i wrócili po kilku dniach. Nie znaleźli jednak jednego ciała. Dopiero odtworzenie nagrań z fotopułapki wyjaśniło zagadkowe zniknięcie. Złodziejem okazał się rezolutny... borsuk.

Brytyjczycy pokochali koty. Dzięki niezwykłej popularności wśród mężczyzn, liczba tych zwierząt trzymanych w brytyjskich domach wzrosła w 2016 roku aż o pół miliona.

Każdy, kto miał styczność z kotami, wie, że to bardzo tajemnicze zwierzęta. Wiele osób zastanawia się, co tak naprawdę chodzi im po głowie, stąd od wielu lat są one przedmiotem licznych badań naukowych.

Tatrzańskie niedźwiedzie budzą się z zimowego snu i cieszą się nadchodzącą wiosną. Spotkanie z rodziną tych drapieżników może być bardzo niebezpieczne, szczególnie gdy matce towarzyszą młode.

Koty bywają podejrzewane o przyczynianie się do rozwoju różnych chorób psychicznych u ludzi. Brytyjscy naukowcy dowiedli, że to nieprawda i że ludzie, którzy dorastają w towarzystwie kotów, nie są bardziej narażeni na psychozy niż inni.

Gawrony na stałe wpasowały się w krajobraz dużych miast. Ptaki te nie mają jednak łatwego życia. Cały czas są mylone ze swoimi kuzynami - krukami, co nie zawsze stawia je w dobrym świetle. A gawrony to bardzo ciekawe i sprytne, jak kruki, ptaki.