zwierzęta

zwierzęta

Niemal doskonale zachowany szkielet wieloryba sprzed kilku tysięcy lat został znaleziony w Tajlandii. Miejsce jego położenia może dać odpowiedź, jak w przeszłości zmieniał się poziom morza. Może także wskazać, które miejsca zostaną zalane w przyszłości w wyniku podnoszenia się poziomu oceanów - podkreślają naukowcy.

Myszojeleń przyszedł na świat we wrocławskim zoo. Już same narodziny są wielkim wydarzeniem, ponieważ to jeden z najbardziej zagrożonych wyginięciem gatunków. A to, że moment ten udało się sfilmować, ogród określił jako sensację. - Nikt wcześniej nie widział, jak przebiegają narodziny, czy matka chowa się na czas porodu, czy rodzi na stojąco, ile trwa poród. Dzięki nagraniu na większość pytań znamy odpowiedź - przekonuje prezes placówki Radosław Ratajszczak.

Próba przeskoczenia przez ogrodzenie dla jeleni, łosi czy saren nie zawsze kończy się szczęśliwie. Naukowcy zwracają uwagę, że ostre elementy płotów są dla nich śmiertelnym zagrożeniem, zwierzęta bowiem często giną w męczarniach, zawieszone na nich. Eksperci zwracają uwagę na potrzebę zmiany przepisów. To miałoby pozwolić uniknąć takich zdarzeń.

Amerykańska rodzina była pełna zaskoczenia, kiedy ich kot przyniósł do domu węża i puścił go na dywan, tak jakby chciał przedstawić nowego członka rodziny. Jakby tego było mało, wąż miał dwie głowy.