Zdrowie

Zdrowie

Ninę reanimowano 17 razy, ale na końcu świata znalazła się teraz. "Dla was jesteśmy gorsi ludzie"

- Jak prezydent Opola idzie na spacer z dzieckiem, to nie myśli o tym, że gdzieś są schody albo dziura w chodniku, prawda? A ja myślę. Bo moje niepełnosprawne dziecko chodzi w ortezach, wiele innych dzieci jeździ na wózkach - mówi Agnieszka, matka 21-letniej Niny. Władze Opola nowy oddział szkoły specjalnej szykują w budynku, do którego z przystanku jest ponad pół kilometra, a wokół brud, hałas pociągów i schronisko z ujadającymi psami. Na oficjalnym profilu prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego pojawił się filmik, w którym miejski urzędnik nazywa rodziców "kulfonami". - Jak się nie podoba, to nie zapisywać - kończy swoją wypowiedź. 

Szczęśliwy jak Polak w Unii. Zarabiamy więcej, żyjemy dłużej. Ale czy to wystarczy?

Odkąd weszliśmy do Unii Europejskiej, staliśmy się szczęśliwsi - to zdanie prawdziwe, poparte danymi Gallupa, European Social Survey, World Value Survey, Eurostatu. Od roku 2004 szczęście Polaków rośnie. Z faktami nie dyskutujemy. To jednak nie znaczy, że nie rodzą się wątpliwości, z których wyłaniają się pytania. Najważniejsze z nich brzmią: czy to właśnie przystąpienie do UE sprawiło, że Polacy są szczęśliwsi? Czy wykorzystaliśmy szansę, jaką dostaliśmy 1 maja równo 20 lat temu? - pisze prof. Piotr Michoń z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Holenderska telemedycyna dla kobiet z Polski? "Prawo do aborcji nie powinno być narzucane przez granice"

W holenderskim parlamencie odbyła się debata, która w niedalekiej przyszłości może skutkować przyjęciem prawa, dzięki któremu Polki po teleporadzie medycznej będą mogły otrzymywać pocztą z Niderlandów tabletki aborcyjne. Jedną z inicjatorek tego rozwiązania jest była położna, a dziś deputowana Elke Slagt-Tichelman. - Jeśli kobieta bardzo nie chce być w ciąży, to znajdzie sposób na to, aby ją usunąć. Ale może to zrobić w sposób niebezpieczny dla jej zdrowia czy nawet życia - przekonuje deputowana w rozmowie z tvn24.pl.