Zbliża się Dzień Dziecka, więc sklepy z zabawkami zaczynają przeżywać coroczne oblężenie. Niewłaściwy wybór dokonany podczas zakupów prezentu może zmienić przyjemne święto w prawdziwy koszmar z finałem na szpitalnym oddziale ratunkowym. Laryngolog ostrzega zwłaszcza przed kilkoma konkretnymi typami zabawek.
Zaburzenia ze spektrum autyzmu rzadko kiedy są rozpoznawane u dzieci poniżej trzeciego roku życia. Tymczasem wdrożenie odpowiedniej terapii w pierwszych latach daje najlepsze rezultaty. Eksperci proponują zmiany, dzięki którym pediatrzy będą mogli wcześnie postawić diagnozę.
- Mam nadzieję, że to się nie zmieni, że nikt nam tego programu nie odbierze - mówi w rozmowie z tvn24.pl Agnieszka Przybylska-Basiak, uczestniczka rządowego programu leczenia niepłodności metodą in vitro.
Światowa Organizacja Zdrowia informuje o rozprzestrzenianiu się kolejnego podwariantu koronawirusa NB.1.8.1. CBS News pisze o "gwałtownym wzroście" liczby przypadków COVID-19 w Chinach.
Kazik Staszewski poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że doznał złamania czterech żeber z przesunięciem. Miesiąc wcześniej wokalista wyznał, że miał wypadek podczas spaceru z psami.
Ministra zdrowia Izabela Leszczyna poinformowała w piątek rano, że zdecydowała o przeznaczeniu dodatkowych 100 milionów złotych na realizację rządowego programu in vitro.
Rodzice, których pociechy dużo korzystają z social mediów mają powody do obaw. Okazuje się, że im więcej czasu dzieci spędzają w mediach społecznościowych, tym bardziej są zagrożone depresją.
- Zmiany będą stymulujące do składania wniosków refundacyjnych - zapowiedział wiceminister zdrowia Marek Kos podczas prezentacji założeń zaktualizowanego projektu Szerokiej Nowelizacji Ustawy Refundacyjnej. Planowane zmiany mają umożliwić resortowi wzywanie producentów leków do składania wniosku o objęcie refundacją.
Kobiety i ich partnerzy mają wreszcie prawo do bezpłatnego leczenia metodą in vitro. Niebawem urodzi się nam tysięczny obywatel lub obywatelka z programu – powiedziała ministra zdrowia Izabela Leszczyna.
Ta choroba jest dziedziczna i zaczyna się rozwijać już od urodzenia. Długo nie daje o sobie znać. U chorego przez lata rozwija się jej powikłanie w postaci miażdżycy. Kiedy problem wychodzi na jaw, często jest już za późno. Pacjent doznaje zawału serca lub udaru mózgu. Mowa o rodzinnej hipercholesterolemii. Co to za choroba i dlaczego teraz można ją szybciej zdiagnozować?
Profilaktyka onkologiczna w Polsce mocno kuleje - tak w kilku słowach można streścić wnioski płynące z opublikowanego dziś Raportu Krajowego Europejskiej Organizacji ds. Walki z Rakiem (European Cancer Organization - ECO). Nasz kraj pozostaje daleko w tyle za innymi państwami Unii Europejskiej w zakresie profilaktyki onkologicznej i badań przesiewowych w kierunku nowotworów.
Mniej niż połowa Polaków deklaruje, że darzy zaufaniem lekarzy. Dla celebrytów cieszących się dużymi zasięgami w mediach społecznościowych staje się to okazją do szerzenia pseudonaukowych teorii i robienia biznesu na problemach zdrowotnych ich odbiorców.
Niemal 90 procent rodziców i ich 18-letnich dzieci uważa, że szkoła jest odpowiednim miejscem do kształtowania wiedzy na temat seksualności - wynika z opracowania Instytutu Badań Edukacyjnych. Z drugiej strony wielu młodych ludzi uważa, że prowadzona w ramach wychowania do życia w rodzinie edukacja seksualna nie odpowiadała ich potrzebom. Jedna trzecia respondentów uznawała te zajęcia za nudne.
Propozycja uproszczenia procedury przenoszenia aptek do nowego lokalu w sytuacji, gdy w dotychczasowym nie jest to możliwe padła podczas posiedzenia parlamentarnego zespołu ds. Regulacji Rynku Aptecznego i Produktów Leczniczych.