Włochy

Włochy

Ekonomista Carlo Cottarelli otrzymał od prezydenta Włoch Sergia Mattarelli misję powołania rządu. Szef państwa chce utworzyć rząd techniczny, który będzie pracował do następnych przyspieszonych wyborów. Mają się one odbyć w sierpniu lub na początku przyszłego roku.

Desygnowany na premiera Włoch Giuseppe Conte zrezygnował z misji tworzenia rządu - ogłosił w niedzielę Pałac Prezydencki po rozmowie Conte z prezydentem Sergio Mattarellą. Nie powstanie zatem rząd prawicowej Ligi i antysystemowego Ruchu Pięciu Gwiazd.

Kary w wysokości od 169 do 679 euro grożą w Rzymie tym, którzy nie będą kosić trawy w swoich prywatnych ogrodach. Grzywny zostały wprowadzone przez władze miejskie w ramach zapobiegania letnim pożarom.

Profesor prawa Giuseppe Conte otrzymał od prezydenta Włoch Sergio Mattarelli misję powołania rządu. Utworzą go prawicowa Liga i antysystemowy Ruch Pięciu Gwiazd w rezultacie wyborów parlamentarnych z czwartego marca. Oba ugrupowania głoszą populistyczne hasła i zapowiadają "rząd zmian".

Plaża dozwolona tylko od 16 do 29 lat zostanie otwarta we włoskiej miejscowości Bellarna-Igea Marina nad Adriatykiem. Tak zwana studencka plaża zaprasza tych, którzy chcą spędzać czas nad morzem w sposób, jaki nie zawsze wszystkim odpowiada: głośno i na zabawie.

Były premier Włoch, przywódca Forza Italia Silvio Berlusconi, zadeklarował gotowość zostania szefem rządu centroprawicy, jeśli nie powstanie gabinet prawicowej Ligi i Ruchu Pięciu Gwiazd. Berlusconi wcześniej zapowiadał, że nie poprze tego rządu.

Włoska Liga i Ruch Pięciu Gwiazd ogłosiły w internecie ostateczną wersję dokumentu programowego, który ma być podstawą ich przyszłego rządu. Umowa zatytułowana "Kontrakt na rzecz rządu zmian" liczy 57 stron i została przedłożona do oceny obywateli.

"Bzdura wpędzi nas do grobu" - to hasło kampanii krajowej Izby Lekarskiej we Włoszech, która w ten sposób walczy z przesądami i fałszywymi informacjami na temat zdrowia dostępnymi zwłaszcza w internecie. Lekarze apelują, by - będąc chorym - zwracać się do nich.