USA

USA

"WSJ": Putin szuka kontaktu z Trumpem przez Austrię

Prezydent Rosji Władimir Putin poprosił kanclerza Austrii Sebastiana Kurza, aby w Wiedniu mogło zostać zorganizowane latem jego spotkanie z prezydentem USA Donaldem Trumpem - podał dziennik "Wall Street Journal".

Melania Trump pokazała się mediom. "Przeszła przez małe niedogodności"

Melania Trump oficjalnie pokazała się mediom po 27 dniach nieobecności. 14 maja pierwsza dama trafiła do szpitala. W środę towarzyszyła Donaldowi Trumpowi w spotkaniu dotyczącym sezonu huraganowego. Prezydent USA podziękował jej i zapewnił, że jego żona "ma się świetnie", chociaż "przeszła przez małe niedogodności".

"Kim padł na kolana i błagał o szczyt". Słowa, które mogą sprawić kłopoty

Przywódca Korei Północnej "padł na kolana i błagał", żeby Stany Zjednoczone nie odwoływały szczytu w Singapurze - oświadczył w środę Rudolf Giuliani, prawnik prezydenta Donalda Trumpa, sugerując, że Pjongjangowi bardzo zależało na zaplanowanym na 12 czerwca spotkaniu. Korea Północna jak dotąd nie odniosła się do słów Giulianiego, ale jak ocenił "New York Times", wypowiedź ta może sprawić stronie amerykańskiej kłopoty przed szczytem.

Uzgadniają ostatnie szczegóły. Wszystkie oczy zwrócone na Singapur

W miejscowości Panmundżom na linii demarkacyjnej pomiędzy dwiema Koreami kontynuowane są robocze rozmowy urzędników z USA i Korei Północnej na temat agendy zbliżającego się szczytu przywódców obu krajów w Singapurze – poinformowała południowokoreańska agencja Yonhap. Tymczasem bliski doradca Kim Dzong Una Kim Czang Son przyleciał w środę do Pekinu z Singapuru, gdzie od 28 maja również toczyły się rozmowy z urzędnikami z Waszyngtonu.

Rewolucja w konkursie. "Miss America" bez bikini

Prestiżowy konkurs piękności "Miss America" rezygnuje z prezentacji kandydatek w strojach bikini - to decyzja zarządu podyktowana m.in. wpływem ruchu "#MeToo" sprzeciwiającego się seksualnemu molestowaniu i wykorzystywaniu ludzi także w show-biznesie. Przedstawicielka zarządu "Miss America" tłumaczy, że celem konkursu ma być coraz bardziej pokazywanie "piękna esencji kobiecych osobowości".

Amerykanie na głęboką wodę, Polacy wprost na plażę. NATO ćwiczy desant

Amerykanie rozpędzają się i wyskakują swoimi pływającymi transporterami opancerzonym z wnętrza okrętów desantowych na głęboką wodę. Polacy podpływają mniejszą jednostką prawie na plażę i docierają na nią dużymi amfibiami. Floty państw NATO ćwiczą na Bałtyku, przy okazji wykonując ciekawe nagrania swoich desantów na Litwę.

"Dowód męstwa i odwagi". Putin chwali Trumpa

"Decyzja mego amerykańskiego kolegi, Donalda Trumpa o przeprowadzeniu rozmów z liderem KRLD Kim Dzong Unem to dowód męstwa i odwagi" - ocenił prezydent Rosji Władimir Putin w wywiadzie dla chińskiego narodowego holdingu medialnego, zamieszczonym na jego portalu.

Urazy mózgu dyplomatów. Amerykanie powołali specjalny zespół

Sekretarz stanu USA Mike Pompeo poinformował we wtorek, że na jego wniosek utworzono 23 maja międzyresortowy zespół, który zajmuje się zagadkowymi przypadkami kłopotów zdrowotnych amerykańskich dyplomatów i członków ich rodzin na Kubie oraz w Chinach.

Syria przewodzi forum rozbrojeniowemu ONZ. USA: to farsa

USA zbojkotowały we wtorek sesję Konferencji Rozbrojeniowej, działającego w ramach ONZ forum zajmującego się negocjacjami w sprawie rozbrojenia międzynarodowego, żeby zaprotestować przeciw przejęciu przed tygodniem przez Syrię rotacyjnego przewodnictwa w tym gremium.