USA

USA

Specjalny prokurator Robert Mueller prowadzący śledztwo w sprawie tzw. Russiagate, ma pełne prawo do kontynuowania dochodzenia obejmującego byłego szefa sztabu Donalda Trumpa, Paula Manaforta, co wynika z instrukcji resortu sprawiedliwości - podaje agencja Reutera.

Do zderzenia dwóch samolotów doszło na lotnisku w Marion na północy amerykańskiego stanu Indiana. Mała cessna startowała dosłownie chwilę po tym, jak na pobliskim pasie startowym wylądowała większa cessna z pięcioma pasażerami na pokładzie. Mniejszy samolot zahaczył o nią, rozbił się i zapalił. Doszło do wybuchu. Zginęły dwie osoby będące na pokładzie mniejszej maszyny: pilot i pasażer - obydwaj w wieku 31 lat. Drugi samolot został częściowo uszkodzony, ale żadnej z osób będących w nim nic się nie stało. Nie wiadomo, co było przyczyną wypadku.

W sobotę na jednym z przejazdów kolejowych w amerykańskim stanie Georgia utknęła ciężarówka. Kierowca bezskutecznie próbował ruszyć, lecz, gdy zobaczył zbliżający się pociąg, zmuszony został do porzucenia pojazdu i ucieczki. Lokomotywa z impetem uderzyła w ciężarówkę i pociągnęła ją ze sobą wzdłuż torów. Nikt nie został w zdarzeniu poszkodowany.

Władze Republiki Czeskiej zdecydowały o ekstradycji do USA rosyjskiego hakera Jewgienija Nikulina - poinformował rzecznik czeskiego ministerstwa sprawiedliwości. Agencja CTK podała, że samolot z mężczyzną, którego wydania domagała się też Rosja, odleciał do Stanów Zjednoczonych w czwartek.

Dotychczasowy sekretarz do spraw weteranów David Shulkin został w środę odwołany ze stanowiska. Prezydent Donald Trump poinformował za pośrednictwem Twittera, że zamierza powierzyć to stanowisko prezydenckiemu lekarzowi Ronny'emu Lynn Jacksonowi.

Cztery tysiące szans na posiadanie dzieci zostało bezpowrotnie straconych. Tyle właśnie jajeczek i embrionów na początku marca uległo zniszczeniu w jednej z klinik leczenia niepłodności w amerykańskim Ohio. Okazało się, że alarm, który miał powiadamiać personel medyczny, że dzieje się coś złego, był wyłączony. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

W odpowiedzi na atak z Salisbury w Wielkiej Brytanii i pogwałcenie przez Rosję zasad rozprzestrzeniania broni chemicznej, Stany Zjednoczone wydalą 48 rosyjskich oficjeli pracujących w misji tego kraju w USA oraz 12 członków rosyjskiego przedstawicielstwa przy ONZ - poinformowała w oświadczeniu rzeczniczka Departamentu Stanu USA Heather Nauert. Biały Dom stwierdził, że ""dzisiejsze działania sprawiają, że Stany Zjednoczone są bezpieczniejsze".