USA

USA

Kogo podłączyć do respiratora, brakujące środki ochrony osobistej, poszukiwania pacjenta zero. Zagraniczna prasa o pandemii

Światowe media codziennie zajmują się tematem pandemii COVID-19. Brytyjska prasa informuje o nowych zaleceniach dla lekarzy oraz małej liczbie testów przeprowadzonych wśród personelu medycznego, amerykańskie media ostrzegają o kończących się zapasach środków ochronnych, a także piszą o nietypowej kampanii prezydenckiej w cieniu epidemii. Media wspominają również o poszukiwaniach pacjenta zero z Wuhanu. Przegląd prasy przygotował redaktor naczelny TVN24 BiS Jacek Stawiski.

"Nie jesteśmy na wojnie. Marynarze nie muszą umierać"

Dowódca amerykańskiego lotniskowca USS Theodore Roosevelt cumującego na wyspie Guam wezwał kierownictwo marynarki wojennej do podjęcia zdecydowanych działań, by uratować życie marynarzom i powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa na pokładzie.

Kilkunastominutowe testy już w szpitalach w USA. "Światło w tunelu"

Bardzo pocieszające jest to, co ogłosili w ostatnich dniach nasi eksperci, jak również prezydent, że Abbott, firma która ma możliwość wykonania bardzo dużej ilości testów, dostał zgodę FDA, czyli amerykańskiego regulatora leków na wprowadzenie testu na koronawirusa, który będzie dawał wynik w ciągu 13 minut - powiedziała w rozmowie z TVN24 profesor Maria Siemionow, mikrochirurg i transplantolog z Uniwersytetu Illinois w Chicago.

Zatrzymany za odprawienie mszy w czasie epidemii

Pastor z kościoła na Florydzie został zatrzymany za odprawianie mszy w czasie obowiązywania zakazów zgromadzeń z uwagi na koronawirusa. Duchowny Rodney Howard-Browne odpowiada, że przestrzegał zasad bezpieczeństwa i oskarża służby o brak tolerancji religijnej.

Stadiony, hale, centra wystawowe, wojsko w ruchu. Świat buduje szpitale polowe

Zakażonych korowirusem na całym świecie gwałtownie przybywa, w szpitalach zaczyna brakować miejsc, dlatego władze krajów, w których szerzy się pandemia COVID-19 będącej wynikiem zakażenia patogenem SARS-CoV-2 decydują o tworzeniu tymczasowych centrów dla chorych. W szpitale polowe są zamieniane statki, stadiony, centra wystawiennicze i sportowe.

"My też się boimy". Z kamerą w "medycznej strefie wojny"

Praca personelu ponad siły, korytarze oddziału ratunkowego pełne łóżek z pacjentami, brak miejsca w kostnicy na kolejne ciała zmarłych. Tak wygląda rzeczywistość wielu szpitali w Nowym Jorku. Do jednego z nich w Brooklynie weszła ekipa telewizyjna CNN.

Ćwierć miliona masek ochronnych od ONZ dla Nowego Jorku

Dla nas Nowy Jork to nie tylko dom czy siedziba ONZ. To tętniąca życiem światowa stolica, poprzez którą świat komunikuje się, debatuje, handluje i prosperuje - oświadczył sekretarz generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych Antonio Guterres.