Ukraina

Ukraina

Rosja chce wysłać na granicę z Ukrainą obserwatorów OBWE

Prezydent Rosji Władimir Putin zaproponował dopuszczenie obserwatorów OBWE i ukraińskich pograniczników na granicę Rosji z Ukrainą w punktach, gdzie po stronie ukraińskiej przejścia graniczne są pod kontrolą grup zbrojnych - oznajmił szef MSZ Siergiej Ławrow.

Ukraina użyła broni chemicznej? Rosja nie wyklucza pozwu

Rosja wciąż może złożyć pozew do Organizacji ds. Zakazu Broni Chemicznej (OPCW) przeciwko Ukrainie w związku z możliwym użyciem broni chemicznej na wschodzie Ukrainy - donosi agencja RIA Novosti, cytując rosyjskiego ambasadora w Holandii Romana Kołodkina.

Nocna ofensywa separatystów. Rozejm tylko w teorii

- Od niedzielnego wieczoru terroryści na wschodzie Ukrainy przeprowadzili szereg ataków na posterunki i umocnione pozycje wojska ukraińskiego - informuje w porannym komunikacie centrum prasowej operacji antyterrorystycznej. Nocne starcia źle wróżą perspektywom przedłużenia i tak już bardzo umownego rozejmu, który kończy się dziś o godz. 21.

Putin: konieczna jest natychmiastowa pomoc humanitarna dla Donbasu

Przywódcy Rosji, Niemiec, Francji i Ukrainy rozmawiali w niedzielę o możliwości "nadania kontaktom między stronami konfliktu" na wschodzie Ukrainy "regularnego charakteru" - podał Kreml. Rozmawiano też o możliwości przedłużenia rozejmu. Władimir Putin zwrócił uwagę na konieczność udzielenia natychmiastowej pomocy humanitarnej mieszkańcom Donbasu.

Zawieszenie broni tylko w teorii? Pod Słowiańskiem zginęło trzech żołnierzy

Mimo przedłużonego w sobotę przez władze w Kijowie rozejmu między siłami rządowymi a prorosyjskimi separatystami na wschodzie kraju, obie strony donoszą o dalszych incydentach. Trzech ukraińskich żołnierzy zginęło, a czterech zostało rannych w sobotę pod Słowiańskiem w obwodzie donieckim - informuje rzecznik sił antyterrorystycznych w Doniecku Ołeksij Dmytraszkowskyj.

Tusk: było jasne, że umowa handlowa z Ukrainą zostanie podpisana

To, że zostanie podpisana umowa handlowa, handlowa część umowy stowarzyszeniowej było jasne - powiedział dziennikarzom w Brukseli premier Donald Tusk. UE i Ukraina podpisały w piątek drugą część umowy stowarzyszeniowej, dotyczącą utworzenia strefy wolnego handlu, współpracy w dziedzinie gospodarki oraz wymiaru sprawiedliwości i spraw wewnętrznych.

Janukowycz go nie użył, Poroszenko po niego sięgnął. Długie czekanie pewnego długopisu

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko podpisał w piątek drugą część umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską. Umowa pierwotnie miała być podpisana w listopadzie 2013 roku podczas szczytu w Wilnie, ale w ostatniej chwili ówczesny prezydent Wiktor Janukowycz zmienił zdanie. Poroszenko zdecydował się podpisać umowę tym samym długopisem, który był przygotowany właśnie na okazję wileńskiego szczytu.