Tajlandia

Tajlandia

Bomba wybuchła w kaplicy. Władze: 18 zabitych. "Wszędzie były ludzkie szczątki"

Centrum ratownictwa medycznego w Bangkoku podało, że w poniedziałkowej eksplozji w centrum stolicy Tajlandii zginęło 18 osób, a 117 zostało rannych. Wcześniej media spekulowały, że zabitych może być nawet 27, a policja podawała liczbę 16 ofiar śmiertelnych. Bomba wybuchła w hinduistycznej kaplicy. Według tajskich mediów, na miejscu policja rozbroiła dwa kolejne ładunki wybuchowe.

Junta dobija polityczny klan? Była premier Tajlandii przed sądem

Była premier Tajlandii Yingluck Shinawatra, oskarżona o zaniedbania w związku z rządowym programem dotacji dla plantatorów ryżu, oświadczyła w pierwszym dniu swego procesu, że jest niewinna. Odsuniętej od władzy wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego grozi 10 lat więzienia.

Nawet 8 tysięcy imigrantów uwięzionych na morzu

Tysiące uchodźców z Bangladeszu i Birmy jest uwięzionych w łodziach na morzu u wybrzeży Tajlandii - poinformowała Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji (IOM). Według niej może chodzić nawet o około 8 tysięcy nielegalnych imigrantów.

Miał łowić rok, a nie zszedł na ląd przez sześć. Niewolnictwo na morzu

Wiele spośród wartych 2,5 mld dolarów owoców morza eksportowanych z Tajlandii do Europy i USA jest łowionych w ramach niewolniczej pracy - alarmują organizacje broniące praw człowieka. Przykładem jest historia Samarta Senasooka, który zaciągnął się do pracy na morzu na rok, a w efekcie nie widział lądu przez sześć lat, pracował po 20 godzin dziennie, był bity, zastraszany i nic nie zarobił. Takich przypadków jak on mają być dziesiątki tysięcy.

Masowy grób w obozie przemytników

Dziesięć ciał wydobyła dotychczas tajlandzka policja z masowego grobu na terenie byłego obozu przemytników ludzi w dżungli na południu kraju. Nielegalni imigranci przybywają do Tajlandii w poszukiwaniu pracy i schronienia.

Premier chce zakończenia stanu wojennego. Zadecyduje król

Premier Tajlandii Prayuth Chan-ocha poinformował we wtorek, że poprosił króla Bhumibola Adulyadeja o zgodę na zniesienie stanu wojennego, który obowiązuje od maja ub.r. Zapowiedział zastąpienie go przepisami, utrzymującymi szerokie uprawnienia armii.

Była premier trafi przed sąd. Za aferę ryżową

Sąd Najwyższy Tajlandii ogłosił, że zajmie się sprawą byłej premier Yingluck Shinawatry, oskarżonej o zaniedbania w związku z rządowym programem dotacji dla plantatorów ryżu, który spowodował miliardowe straty. Grozi jej kara do 10 lat więzienia.

Afera ryżowa. Była premier stanie przed sądem?

Tajlandzka prokuratura generalna poinformowała w piątek, że postawi w stan oskarżenia odsuniętą od władzy premier Yingluck Shinawatrę w związku z nieprawidłowościami w rządowym programie dotacji dla producentów ryżu. Grozi jej do 10 lat więzienia.

"Najgorsza powódź w historii" zmusiła do ewakuacji 160 tys. osób

Katastrofalne powodzie w Malezji i w Tajlandii. Zdaniem mieszkańców to największa klęska w historii tych państw. W Malezji ewakuowano aż 160 tys. osób, w Tajlandii natomiast na skutek ulew śmierć poniosło już 13 osób. Niestety najgorsze dopiero nadejdzie - meteorolodzy prognozują, że kulminacja opadów nadejdzie w najbliższych dniach.