Tajlandia

Tajlandia

Junta znosi godzinę policyjną w niektórych kurortach Tajlandii

Godzina policyjna w niektórych kurortach turystycznych w Tajlandii, w tym w Pattayi i Phuket, została zniesiona - poinformowała we wtorek rządząca krajem junta. Zakaz opuszczania domów w określonych godzinach nadal będzie obowiązywać w stolicy kraju, Bangkoku.

Relacja Polaka z Tajlandii: ludzie mówią, że zamach stanu, to krok wstecz

- W miejscowościach turystycznych jest bardzo spokojnie. Poza Bangkokiem nie odczuwa się, że coś się dzieje - zapewnia Krzysztof Kuczkowski, Polak przebywający w Tajlandii i autor bloga maipenrai.pl. Ostrzega jednak, że w Bangkoku trzeba zachować ostrożność. W Tajlandii trwa zamach stanu. - Wiele osób jest rozczarowanych. Komentują sytuację mówiąc, że to krok wstecz dla demokracji - relacjonował Polak.

USA wstrzymują pomoc wojskową po przewrocie w Tajlandii

Waszyngton wstrzymał w piątek, dzień po przewrocie wojskowym w Tajlandii, wartą 3,5 mln dol. pomoc militarną dla tego kraju - poinformowała rzeczniczka Departamentu Stanu Marie Harf. Dodała, że rozważane jest zawieszenie funduszu pomocowego wartego 7 mln dol.

Była premier Tajlandii zatrzymana przez wojskowych

Tajlandzkie władze wojskowe, które w czwartek przejęły władzę w kraju, zatrzymały niedawną premier Yingluck Shinawatrę - poinformował przedstawiciel sił zbrojnych. Nie chciał sprecyzować, gdzie była szefowa rządu jest przetrzymywana. Wojskowi zapewniają, że zamach stanu ma na celu przywrócenie spokoju w targanym protestami kraju. Dowódca armii generał Prayuth Chan-ocha ma dziś odwiedzić króla Bhumibola Adulyadeja i wyjaśnić mu przyczyny przewrotu.

Wojskowy zamach stanu w Tajlandii. Godzina policyjna w całym kraju

Dowódca tajlandzkiej armii gen. Prayuth Chan-ocha poinformował w czwartek, że wojsko dokonało zamachu stanu, przejmując kontrolę nad rządem. Podkreślił, że armia przywróci w kraju porządek i będzie naciskała na przeprowadzenie reform. W czwartek zawieszono konstytucję i wprowadzono godzinę policyjną.

Ziemia trzęsie się kolejny dzień. Ludzie boją się przebywać w domach

Seria silnych wstrząsów wtórnych nawiedziła prowincję Chiang Rai na północy Tajlandii. To następstwo poniedziałkowego trzęsienia ziemi w tym rejonie, które miało siłę 6,3 w skali Richtera. Ci z mieszkańców, którzy nie stracili domów, ze względu na powtarzające się drgania ziemi boją się w nich dłużej przebywać.

Premier Tajlandii usunięta przez Trybunał Konstytucyjny. Opozycja w euforii

Minister handlu Tajlandii Niwattumrong Boonsongpaisan zastąpił w środę na stanowisku szefa rządu Yingluck Shinawatrę, usuniętą wcześniej tego dnia z urzędu przez Trybunał Konstytucyjny za naruszenie ustawy zasadniczej w związku z nadużyciem władzy - podał rząd w Bangkoku. Wyrok Trybunału wybuchem radości przywitała opozycja. Zmiana premiera nie oznacza jednak końca kryzysu, który trwa od jesieni 2013.

Kolejny atak na protestujących. Zginął 12-latek

Dwie osoby zginęły, a 22 zostały ranne po wybuchu granatu, który eksplodował w niedzielę w pobliżu jednego z głównych miejsc antyrządowych protestów w Bangkoku - podała tajlandzka policja. A to niestety może być tylko początek eskalacji przemocy.