Wojsko rosyjskie

Wojsko rosyjskie

Waszyngton ostrzega: Rosja igra z ogniem

Stany Zjednoczone są zdeterminowane, by Moskwa nie osiągnęła znaczącej przewagi militarnej poprzez naruszanie traktatu INF (Intermediate Nuclear Forces), a Rosja "igra z ogniem" swoimi zapowiedziami dotyczącymi zbrojeń atomowych. Tak oznajmił przed członkami Izby Reprezentantów zastępca sekretarza obrony USA Robert Work.

Putin: nie zagrażamy nikomu, nie mamy agresywnych planów

Rosja jest krajem otwartym na świat, który chce wzmacniać współpracę i partnerstwo ze wszystkimi, którzy są tym zainteresowani - powiedział prezydent Władimir Putin podczas spotkania na Kremlu z absolwentami uczelni wojskowych. Prezydent Rosji podkreślił, że Rosja "nie ma i nie może mieć agresywnych planów".

Moskwa straszy: Polska i Rumunia stają się celami Rosji

- Polska i Rumunia, rozmieszczając na swoim terytorium elementy tarczy antyrakietowej, automatycznie stają się potencjalnymi celami Rosji - powiedział zastępca sekretarza Rady Bezpieczeństwa FR Jewgienij Łukjanow. - Stanowią one potencjalne zagrożenie dla Rosji - podkreślił.

Krążownik rakietowy Moskwa "rozpocznie misję na Atlantyku"

Grupa okrętów rosyjskiej Floty Czarnomorskiej szykuje się do rozpoczęcia ćwiczeń na Atlantyku. Nie wiadomo gdzie dokładnie i co będą robić, ale celem Rosjan jest najpewniej po prostu zaprezentowanie flagi swojej floty na wodach, gdzie pojawia się bardzo rzadko.

Lepsze niż F-16. Nowe rosyjskie Su-35 u polskich granic jeszcze w tym roku

Dowództwo rosyjskiego zachodniego okręgu wojskowego poinformowało w poniedziałek, że do służby wzdłuż "zachodnich i północno-zachodnich granic Rosji" wejdą jeszcze w 2015 r. najnowsze egzemplarze wielozadaniowych myśliwców S-35S i Su-30SM. Rosjanie uważają myśliwce Su-35S za lepsze od amerykańskich F-15, F-16 i F-18.

Ukraińscy wojskowi będą podglądać Rosję z powietrza. Legalnie

Grupa ukraińskich wojskowych przeleci nad wybranymi rosyjskimi bazami wojskowymi i obiektami strategicznymi. Będą mogli wykonywać zdjęcia i dokładnie wszystkiemu się przyglądać. Wszystko w ramach traktatu Otwarte Przestworza, który przetrwał pomimo załamania się relacji Zachodu z Rosją.

Tajny rosyjski projekt 4204 kontra Amerykanie. Wyścig po najszybszą broń świata

Trzy największe potęgi militarne świata wdały się w wyścig zbrojeń w superszybkie pojazdy, zdolne lecieć nawet kilkanaście tysięcy kilometrów na godzinę. Na razie Amerykanie są na przedzie ze swoimi AHW i X-51, ale Chińczycy i Rosjanie nie odpuszczają. Ci pierwsi intensywnie testują tajemniczy pojazd Wu-14, a drudzy Ju-71 zbudowany w ramach tajnego projektu 4204.

Latający szpieg Rosji przyłapany na granicy. Tajemnica włączonego transpondera

Internauci wyśledzili, że w czwartek rosyjski samolot zwiadowczy Tu-214R przeleciał wzdłuż wschodnich i południowych granic Ukrainy. Maszyna miała włączony transponder i można ją było śledzić w sieci. Rosjanie mają dwa Tu-214R, które nie zostały jeszcze formalnie przyjęte do służby. Być może jeden z nich przechodził realistyczne testy, szpiegując Ukraińców.

Putin mistrzowsko rozegrał Zachód. Sprawny manewr z czterdziestoma rakietami

Ta wypowiedź Władimira Putina wywołała na Zachodzie falę niemal histerycznych reakcji. Prezydent Rosji zadeklarował, że jeszcze w tym roku rosyjski arsenał jądrowy zwiększy się o 40 nowych rakiet. Choć deklaracja jest tylko propagandą, to spełniła swój cel. Zachód po raz kolejny łatwo przyjął narrację o rosnącej potędze militarnej Rosji, a Rosjanie usłyszeli, że potęga ich kraju rośnie.

Berlin ostro o groźbach Putina: przypominają zimną wojnę

Działania Władimira Putina przypominają te z okresu zimnej wojny - powiedział w środę szef niemieckiej dyplomacji, Frank-Walter Steinmeier, odnosząc się do zapowiedzi prezydenta Rosji o produkcji dodatkowych 40 międzykontynentalnych pocisków balistycznych w ramach rozbudowy arsenału atomowego.