Prawo i Sprawiedliwość

Prawo i Sprawiedliwość

Wniesienie przez posłów Prawa i Sprawiedliwości projektu ustawy w sprawie likwidacji limitu tak zwanej 30-krotności składek na ZUS nie było konsultowane z Porozumieniem - powiedział rzecznik Porozumienia Kamil Bortniczuk. Zapowiedział, że posłowie Porozumienia będą głosować przeciwko tej propozycji.

Gdy minister Sławomir Nowak z PO nie wpisał do swojego oświadczenia majątkowego luksusowego zegarka, politycy PiS nawoływali do pilnego śledztwa i dymisji. Teraz, gdy są wątpliwości do oświadczeń szefa NIK Mariana Banasia i Michała Dworczyka, szefa kancelarii premiera, CBA wciąż sprawdza informacje w tej sprawie, a o dymisjach nie ma mowy. Jak podkreśla publicysta Sylwester Ruszkiewicz, który pisał o sprawie zegarka Nowaka, "służby bardzo łaskawym okiem patrzą na poszczególnych polityków Prawa i Sprawiedliwości". Materiał magazynu "Czarno na białym" w TVN24.

"Przeszłość odkreślamy grubą linią" - te słynne słowa trzydzieści lat temu wypowiedział w Sejmie pierwszy po wojnie niekomunistyczny premier. Tadeusz Mazowiecki przez lata potem tłumaczył sens tych słów, a mimo to zostały one przekręcone i do dziś są politycznie wykorzystywane - między innymi przez autorów obecnych zmian w sądownictwie. Materiał magazynu "Czarno na białym" TVN24.

Wzywam prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego i szefa sztabu wyborczego PiS Joachima Brudzińskiego, żeby ujawnili, ile kosztowała sobotnia konwencja partii rządzącej w Lublinie - powiedział lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. Odnosząc się do tak zwanego "hattricka Jarosława Kaczyńskiego", rzecznik Polskiego Stronnictwa Ludowego Jakub Stefaniak powiedział, że z tego co wie "to pan Kaczyński raczej w piłkę grać nie potrafi, więc niech nie przedstawia swoich hattricków".

W środę wieczorem w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości zebrało się kierownictwo ugrupowania. Według nieoficjalnych informacji narada dotyczyła między innymi lotów marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego rządowymi samolotami. Wcześniej, po południu przy Nowogrodzkiej w Warszawie odbyło się spotkanie sztabu wyborczego. Po wieczornej naradzie poinformowano, że w czwartek o godzinie 12.30 oświadczenie wygłosi prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Pewnie nie tym razem, ale przyjdzie taki dzień, że zmienimy konstytucję na potrzebną. Na taką, która będzie gwarantowała prawdziwą demokrację, prawdziwą praworządność, prawdziwą równość, która jest dzisiaj łamana - stwierdził w sobotę prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. - Nie zapowiadam tego w tych wyborach, bo to jeszcze pewnie długa droga, ale przyjdzie czas, że to zrobimy - zaznaczył.

Myślę, że jeśli Prawo i Sprawiedliwości zaproponuje innego kandydata na stanowisko szefa komisji zatrudnienia Parlamentu Europejskiego, wynik głosowania będzie taki sam, jak w przypadku byłej premier Beaty Szydło - powiedziała europosłanka socjalistów, Holenderka Agnes Jongerius, która w poniedziałek prowadziła obrady komisji. Szydło nie została wybrana po raz kolejny. Opowiedziało się za nią 19 europosłów, przeciw było 34. Od głosu wstrzymało się 2.

W sobotę prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński mówił o potrzebie odrzucenia "wielkiej ofensywy zła". - Jeżeli szukamy dzisiaj gdzieś zła, to pan prezes Kaczyński powinien wziąć lustro i głęboko zajrzeć w swoje oczy - stwierdził w odniesieniu do tych słów poseł Platformy Obywatelskiej Cezary Tomczyk. - Pan prezes Kaczyński od dawna opowiada stare bajki i od dawna próbuje straszyć wszystkich - dodał Jakub Stefaniak z PSL.

Będziemy prowadzili politykę merytoryczną, przemyślaną, opartą o wiedzę. Politykę, która będzie jednocześnie budowała wiarygodność, bo bez wiarygodności nie ma demokracji - oświadczył Jarosław Kaczyński w Katowicach. Wystąpieniem prezesa Prawa i Sprawiedliwości zakończyła się konwencja partii "Myśląc: Polska", która trwała od piątku.

Dobra zmiana musi być kontynuowana. Musi trwać dobry czas Polski i Polaków - mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński na konwencji partii w Katowicach. Stwierdził też, że alternatywą dla rządów PiS jest "czas przeszły, w którym nic nie można było zrobić, wszystko było niemożliwe". - Ale czas przeszły na swój sposób wzbogacony o to wszystko, co ostatnio usłyszeliśmy i zobaczyliśmy. O tę wielką ofensywę zła. Musimy tę ofensywę odrzucić - podkreślił.