Lotnictwo

Lotnictwo

Od początku stycznia 2016 r. pasażerowie mają znacznie większy wybór połączeń. To przede wszystkim efekt końca restrukturyzacji LOT, ale są też nowi przewoźnicy – pisze "Rzeczpospolita".

Rafał Milczarski został wybrany nowym prezesem LOT - podało biuro prasowe przewoźnika. Członkiem zarządu ds. operacyjnych został Borys Buta. Rozmowy z kandydatami do zarządu i na prezesa spółki trwały od środy. Z firmą żegna się dotychczasowy p.o. prezesa i członek zarządu ds. handlowych Marcin Celejewski.

W poniedziałek 7 grudnia, odbędzie się nadzwyczajna sesja poświęcona lotnisku w Radomiu. Radni chcą rozmawiać o przyszłości portu lotniczego, które boryka się z problemami finansowymi związanymi z brakiem przewoźników zainteresowanych lataniem z Radomia.

Związek zawodowy personelu kabinowego niemieckich linii lotniczych Lufthansa zapowiedział kolejny strajk w dniach 26, 27 i 30 listopada. Przedmiotem sporu są m.in. płace i świadczenia emerytalne.

Stewardesy i stewardzi niemieckich linii lotniczych Lufthansa rozpoczną o godz. 14 w piątek strajku. Organizator protestu, związek zawodowy Ufo, poinformował, że ośmiodniowa akcja obejmie początkowo lotniska we Frankfurcie nad Menem i Duesseldorfie.

Awiofobia - tak nazywa się paniczny lęk przed lataniem. Powstała aplikacja na smartfona, która pomoże z nim walczyć. Jej pomysłodawcą jest Ulrik Pedersen, pilot Skandynawskich Linii Lotniczych SAS.

Mikroklatka - tak nazywa się najlżejszy materiał na świecie. Składa się w 99,99 proc. z powietrza. Swoją strukturą przypomina ludzką kość. Z zewnątrz jest twardy, a w środku dziurawy niczym szwajcarski ser. Dzięki takiej konstrukcji materiał jest nie tylko lekki, ale i wytrzymały. Niezwykły wynalazek będzie wykorzystany w przemyśle lotniczym. W przyszłości pozwoli on "odchudzić" samoloty, a więc przyniesie też duże oszczędności w zużyciu paliwa.

Scenariusz dot. przekształceń własnościowych w PLL LOT powinien zostać zdefiniowany w pierwszej dekadzie października - powiedział w czwartek PAP wiceszef MSP Wojciech Chmielewski. Resort oczekuje też od spółki biznesplanu na kolejny rok.

Strajk pilotów Lufthansy uderza w polskich pasażerów. Ze względu na protest odwołano wszystkie jutrzejsze loty tego przewoźnika z Warszawy do Frankfurtu oraz z Frankfurtu do Warszawy, a także część lotów z Monachium do Warszawy.

Piloci niemieckich linii lotniczych Lufthansa we wtorek znów przerwą pracę. Strajk potrwa od godz. 8 do północy i obejmie loty długodystansowe z Niemiec, także towarowe - poinformował w poniedziałek związek zawodowy Cockpit. To już 13. strajk od kwietnia ub.r.

17,5 godziny - tyle będzie trwał najdłuższy rejsowy lot na świecie. Nowy rekord ma zostać ustanowiony przez linie Emirates Airlines na trasie Dubaj-Panam City. Po drodze samoloty pokonają aż dziewięć stref czasowych.