Lotnictwo

Lotnictwo

23 tys. dolarów (prawie 90 tys. zł) - tyle kosztuje wynajęcie podniebnej rezydencji. W czasie lotu pasażer "willi ze skrzydłami" ma do dyspozycji skandalicznie luksusowe wnętrza m.in. z prywatną łazienką, czy wielkim - jak na samolot - łóżkiem.

Uber wraz z producentem helikopterów Blade pracuje nad stworzeniem usługi przewożenia pasażerów helikopterem na festiwal muzyczny odbywający się w amerykańskiej Dolinie Coachella. Za taką przyjemność należałoby jednak zapłacić niemal 700 dolarów.

Od początku stycznia 2016 r. pasażerowie mają znacznie większy wybór połączeń. To przede wszystkim efekt końca restrukturyzacji LOT, ale są też nowi przewoźnicy – pisze "Rzeczpospolita".

Rafał Milczarski został wybrany nowym prezesem LOT - podało biuro prasowe przewoźnika. Członkiem zarządu ds. operacyjnych został Borys Buta. Rozmowy z kandydatami do zarządu i na prezesa spółki trwały od środy. Z firmą żegna się dotychczasowy p.o. prezesa i członek zarządu ds. handlowych Marcin Celejewski.

W poniedziałek 7 grudnia, odbędzie się nadzwyczajna sesja poświęcona lotnisku w Radomiu. Radni chcą rozmawiać o przyszłości portu lotniczego, które boryka się z problemami finansowymi związanymi z brakiem przewoźników zainteresowanych lataniem z Radomia.

Związek zawodowy personelu kabinowego niemieckich linii lotniczych Lufthansa zapowiedział kolejny strajk w dniach 26, 27 i 30 listopada. Przedmiotem sporu są m.in. płace i świadczenia emerytalne.

Stewardesy i stewardzi niemieckich linii lotniczych Lufthansa rozpoczną o godz. 14 w piątek strajku. Organizator protestu, związek zawodowy Ufo, poinformował, że ośmiodniowa akcja obejmie początkowo lotniska we Frankfurcie nad Menem i Duesseldorfie.

Awiofobia - tak nazywa się paniczny lęk przed lataniem. Powstała aplikacja na smartfona, która pomoże z nim walczyć. Jej pomysłodawcą jest Ulrik Pedersen, pilot Skandynawskich Linii Lotniczych SAS.

Mikroklatka - tak nazywa się najlżejszy materiał na świecie. Składa się w 99,99 proc. z powietrza. Swoją strukturą przypomina ludzką kość. Z zewnątrz jest twardy, a w środku dziurawy niczym szwajcarski ser. Dzięki takiej konstrukcji materiał jest nie tylko lekki, ale i wytrzymały. Niezwykły wynalazek będzie wykorzystany w przemyśle lotniczym. W przyszłości pozwoli on "odchudzić" samoloty, a więc przyniesie też duże oszczędności w zużyciu paliwa.

Scenariusz dot. przekształceń własnościowych w PLL LOT powinien zostać zdefiniowany w pierwszej dekadzie października - powiedział w czwartek PAP wiceszef MSP Wojciech Chmielewski. Resort oczekuje też od spółki biznesplanu na kolejny rok.

Strajk pilotów Lufthansy uderza w polskich pasażerów. Ze względu na protest odwołano wszystkie jutrzejsze loty tego przewoźnika z Warszawy do Frankfurtu oraz z Frankfurtu do Warszawy, a także część lotów z Monachium do Warszawy.

Piloci niemieckich linii lotniczych Lufthansa we wtorek znów przerwą pracę. Strajk potrwa od godz. 8 do północy i obejmie loty długodystansowe z Niemiec, także towarowe - poinformował w poniedziałek związek zawodowy Cockpit. To już 13. strajk od kwietnia ub.r.