Korea Południowa

Korea Południowa

Seul i Pjongjang rozmawiają. Kreml "popiera", Pekin "zadowolony"

Rosja przyjmuje z zadowoleniem bezpośrednie kontakty przedstawicieli dwóch państw koreańskich - oświadczył we wtorek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Zapewnił, że Moskwa wcześniej konsekwentnie opowiadała się za koniecznością takiego dialogu. Chiny z kolei poinformowały, że "z zadowoleniem przyjmują i popierają pozytywne działania podjęte przez obie strony w celu poprawy stosunków".

Więcej niż oczekiwano. Kim Dzong Un wypuści nie tylko sportowców

Korea Północna i Południowa ustaliły, że na Igrzyska Olimpijskie pojadą nie tylko południowokoreańscy sportowcy, ale też delegacja wysokiej rangi polityków, dziennikarze, a także kibice. To efekt pierwszych od dwóch lat rozmów, do których doszło w w Panmundżomie na granicy obu państw.

Kolejne zarzuty dla byłej prezydent Korei Południowej

Południowokoreańska prokuratura postawiła sądzonej za korupcję i odsuniętej od władzy prezydent kraju Park Geun Hie kolejne zarzuty, które dotyczą sprzeniewierzenia środków o równowartości kilku milionów euro z tajnych funduszy agencji wywiadowczej.

Kim wydał rozkaz uruchomienia "gorącej linii" z Seulem

Pjongjang oświadczył, że w środę ponownie otwarta zostanie tak zwana gorąca linia w Panmundżomie w Strefie Zdemilitaryzowanej na linii demarkacyjnej między obiema Koreami. Polecenie wydał przywódca państwa Kim Dzong Un.

Trump: sankcje wobec Pjongjangu zaczynają działać

Prezydent USA Donald Trump napisał we wtorek na Twitterze, że sankcje oraz "inne naciski" na Pjongjang zaczynają odnosić skutki. "Człowiek rakieta chce po raz pierwszy rozmawiać z Koreą Południową" - dodał, odnosząc się do przywódcy Korei Północnej - Kim Dzong Una.

Zagadka szarego garnituru Kima. "Spokojny stan umysłu"

Jasnoszary garnitur, krawat oraz fryzura przywódcy Korei Północnej w czasie noworocznego wystąpienia były prawdopodobnie starannie obliczone na zaprezentowanie łagodniejszego, spokojniejszego wizerunku po to, żeby wyjść z zaskakującą ofertą wznowienia rozmów z Koreą Południową - ocenia południowokoreański Instytut Pojednania Narodowego.

Prezydent Korei Południowej o "wadliwym" porozumieniu z Japonią

Porozumienie, jakie zawarto z Japonią w 2015 roku, a które przewidywało wypłatę odszkodowań dla Koreanek wykorzystywanych seksualnie przez japońskich żołnierzy, nie rozwiązało problemu tak zwanych kobiet do towarzystwa - oznajmił w czwartek prezydent Mun Dze In.

CNN: USA ograniczą informacje na temat ćwiczeń wojskowych

Administracja prezydenta Donalda Trumpa planuje ograniczyć informacje dotyczące manewrów wojskowych przeprowadzanych przez USA z Koreą Południową i Japonią - podała w nocy ze środy na czwartek telewizja CNN, cytując wysokiego rangą przedstawiciela administracji.

Jest tu ciśnienie, dzięki któremu wyśpisz się w pięć godzin

Wielkimi krokami zbliżają się zimowe igrzyska olimpijskie. Południowokoreański Pjongczang, w którym się odbędą, to miasto z ciekawymi warunkami atmosferycznymi. Przeczytajcie o tym, jak wpływają one na samopoczucie i jakiej pogody się w związku z nimi spodziewać.

Spłonęło centrum fitness. Nie żyje co najmniej 29 osób

Co najmniej 29 osób zginęło, a kilkanaście zostało rannych w wyniku pożaru, który wybuchł w czwartek w centrum fitness w mieście Dżeczon (Jecheon) w środkowej części Korei Południowej - podała agencja Reutera, powołując się na miejscowe władze.

Żołnierz uciekł z Korei Północnej. Strzały padły z południa

Północnokoreański żołnierz zdołał uciec do Korei Południowej - poinformował w czwartek rzecznik resortu obrony tego kraju. Południowokoreańscy żołnierze oddali około 20 strzałów ostrzegawczych, gdy do granicy zbliżyli się ścigający uciekiniera żołnierze z Północy.

"Nagłe, obezwładniające uderzenie"

Prawdopodobieństwo wojny pomiędzy Koreą Północną a Stanami Zjednoczonymi jest bardzo wysokie - stwierdził w sobotę w programie "Horyzont" Radosław Sikorski. Były minister spraw zagranicznych zauważył, że rozmowy z Koreą Północną zakończyły się porażką, przez co prezydent USA "ma poważny dylemat".

Pekin i Seul stworzą "gorącą linię"

Przywódcy Chin i Korei Południowej zgodzili się w czwartek, że nigdy nie powinno się dopuścić do ponownego wybuchu wojny na Półwyspie Koreańskim. Podkreślili, że oba kraje będą ściśle współpracować, aby zapobiec konfliktowi zbrojnemu.