Korea Północna

Korea Północna

Kolejne sankcje. USA znów uderzają w Koreę Północną

Resort finansów USA nałożył w środę sankcje na 16 osób i dziewięć podmiotów, które podejrzewa o udział we wspieraniu Korei Północnej w rozwijaniu jej arsenału broni masowego rażenia. Wśród objętych sankcjami są dwa podmioty chińskie oraz Koreańczycy działający w Chinach i w Rosji.

"Aniołek Kima" z misją w Korei Południowej

Liderka popularnej w Korei Północnej grupy artystycznej Moranbong przyjechała do Korei Południowej, by sprawdzić jak idą przygotowania do ich występu. Zespół z Północy zagra podczas zimowych igrzysk olimpijskich w przyszłym miesiącu.

Trump: Rosja nie pomaga w sprawie Korei Północnej

Jeśli w czymś w sprawie Korei Północnej pomagają nam Chiny, to Rosja to psuje - powiedział w środę dla agencji Reutera prezydent USA Donald Trump. Podkreślił również, że nie wierzy, by ewentualne negocjacje z reżimem w Pjongjangu mogły przynieść pozytywne efekty.

"Nadzieja na trwałe obniżenie napięć na Półwyspie Koreańskim"

Sekretarz stanu Rex Tillerson powiedział we wtorek na międzynarodowym spotkaniu w sprawie Korei Północnej, zwołanym przez Kanadę i USA, że świat nigdy nie zaakceptuje statusu państwa nuklearnego dla tego kraju. We wnioskach po rozmowach nie wykluczono dodatkowych sankcji.

Trump "otwarty na rozmowy" z Koreą Północną. "W stosownym czasie"

- Miejmy nadzieję, że rozmowy z Koreą Północną mogą prowadzić do sukcesu dla całego świata - stwierdził w środę prezydent USA Donald Trump. Wcześniej tego dnia w czasie rozmowy telefonicznej z prezydentem Korei Południowej przekazał, że jest otwarty na dialog z Pjongjangiem "we właściwych okolicznościach".

20 państw ma dyskutować o Korei Północnej. Bez Chin

Chiny nie wezmą udziału w spotkaniu szefów dyplomacji na temat zbrojeń nuklearnych i rakietowych Korei Północnej - poinformowało w środę chińskie MSZ. Rozmowy odbędą się w przyszłym tygodniu w Vancouver w Kanadzie.

Seul uruchomi wojskowy kanał łączności z Pjongjangiem

Korea Północna zakończyła prace techniczne, które pozwolą na wznowienie komunikacji poprzez wojskową gorącą linię między Pjongjangiem a Seulem na zachodnim wybrzeżu Półwyspu Koreańskiego - poinformował we wtorek przedstawiciel władz Korei Południowej.

Seul i Pjongjang rozmawiają. Kreml "popiera", Pekin "zadowolony"

Rosja przyjmuje z zadowoleniem bezpośrednie kontakty przedstawicieli dwóch państw koreańskich - oświadczył we wtorek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Zapewnił, że Moskwa wcześniej konsekwentnie opowiadała się za koniecznością takiego dialogu. Chiny z kolei poinformowały, że "z zadowoleniem przyjmują i popierają pozytywne działania podjęte przez obie strony w celu poprawy stosunków".