Czechy

Czechy

Rosyjski haker Jewgienij Nikulin, wydany przez Czechy Stanom Zjednoczonym, oświadczył w piątek przed sądem w San Francisco, że nie przyznaje się do winy - informuje Reuters. Zarzuca mu się hakerskie włamania do sieci trzech amerykańskich firm technologicznych.

Władze Republiki Czeskiej zdecydowały o ekstradycji do USA rosyjskiego hakera Jewgienija Nikulina - poinformował rzecznik czeskiego ministerstwa sprawiedliwości. Agencja CTK podała, że samolot z mężczyzną, którego wydania domagała się też Rosja, odleciał do Stanów Zjednoczonych w czwartek.

Prezydent Czech Milosz Zeman polecił w poniedziałek służbom kontrwywiadu sprawdzenie, czy substancja wykorzystana w Wielkiej Brytanii do ataku na byłego podwójnego rosyjsko-brytyjskiego szpiega Siergieja Skripala, mogła zostać wyprodukowana w Czechach.

Czeskie MSZ odrzuciło oskarżenia Turcji o wspieranie międzynarodowego terroryzmu po tym, gdy we wtorek sąd w Pradze wydał decyzję o wypuszczeniu na wolność byłego współprzewodniczącego ugrupowania syryjskich Kurdów, Partii Unii Demokratycznej (PYD), Saliha Muslima.

Czeski sąd postanowił wypuścić na wolność byłego współprzewodniczącego ugrupowania syryjskich Kurdów, Partii Unii Demokratycznej (PYD), Saliha Muslima. Zatrzymano go w sobotę w Pradze, a Turcja domaga się jego ekstradycji.

Raport czeskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych stwierdza, że niektóre media są pod wpływem lewicowych i prawicowych ekstremistów. Dokument, do którego dotarł czeski portal Aktualne wymienia wśród ugrupowań ekstremistycznych między innymi Wolność i Bezpośrednią Demokrację (SPD), która jest trzecią siłą w parlamencie.