Koronawirus w Polsce

Koronawirus w Polsce

"Róbmy, szyjmy, rozdawajmy! Byle nie zwariować"

- Podłamać się można zawsze, to żadna sztuka - mówi Wojciech Węgrzynowski, właściciel parku rozrywki pod Łodzią. Tam, gdzie miały bawić się setki odwiedzających, dzisiaj szyte są maseczki, które potem za darmo rozdawane są służbom.

Wrócili z Austrii, źle się czują, mają po 67 lat, są schorowani. "Spokojnie siedzieć w domu"

Po powrocie z Austrii małżeństwo poddało się dobrowolnej kwarantannie. Mają po 67 lat. On cierpi na cukrzycę i chorobę wieńcową. Dwa dni później zaczął mieć problemy żołądkowe. Oboje dostali gorączki i zaczęli kaszleć. Jak opowiadają, wykonali kilkadziesiąt telefonów do NFZ, sanepidu, szpitali zakaźnych i nikt im nie zaproponował badań. Aż w telefonach zaczął odzywać się komunikat o przepełnionej skrzynce.

Czy można otrzymać e-receptę poprzez konsultację telefoniczną?

Jak otrzymać receptę na regularnie przyjmowany lek, jeśli z powodu epidemii koronawirusa boimy się wizyty w przychodni? Czy prawo pozwala na wydawanie e-zwolnień przez telefon? Czy NFZ uznaje wizyty u psychologa online? Na pytania przesyłane do Kontakt 24 odpowiedzi szukał Arkadiusz Wierzuk, reporter "Czarno na Białym".

Hołownia: to jest karykatura kampanii wyborczej

To nie jest kampania wyborcza, która zakończy się - jeżeli wybory będą 10 maja - uczciwymi, demokratycznymi, wolnymi i sprawiedliwymi wyborami. To jest karykatura kampanii wyborczej - mówił w "Faktach po Faktach" kandydat na prezydenta Szymon Hołownia.

Dwóch pracowników Ministerstwa Sprawiedliwości zakażonych

U dwóch pracowników Ministerstwa Sprawiedliwości potwierdzono zakażenie koronawirusem. Jak poinformowała rzeczniczka resortu, jeden z zakażonych pracowników gabinetu politycznego miał kontakt z leśnikiem z Lasów Państwowych, który zachorował na COVID-19, drugi z doradców również ma wynik pozytywny - podała Agnieszka Borowska.

Komendant Główny Policji: prawdopodobnie 600 przypadków niestosowania się do kwarantanny

Przez ostatnie osiem dni skontrolowano 83 tysiące osób zobowiązanych do pozostania w kwarantannie. W 600 przypadkach zaszło prawdopodobieństwo niestosowania się do niej - przekazał w czwartek Komendant Główny Policji, gen. insp. Jarosław Szymczyk. Jak zaznaczył, w 21 przypadkach "wątpliwości były głębsze". - Uważamy, że istnieje uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa przez te osoby - mówił.