Koronawirus w Polsce

Koronawirus w Polsce

W Polsce luzowane są obostrzenia, w wielu miejscach zwiększone są limity przyjmowania gości, widzów i klientów. Poza limitem są zaszczepione osoby. Tylko jak sprawdzić, kto jest zaszczepiony a kto nie? Takie pytania zadają sobie przedsiębiorcy, bo to na nich będzie spoczywał obowiązek weryfikacji. Karolina Bałuc.

To byłby rok ich ślubu, budowy wspólnego domu, świętowania dziesięciolecia związku. Pandemia COVID-19 sprawiła, że żaden z ich wspólnych planów już się nie zrealizuje. Janek miał 28 lat, był młody, silny i zdrowy. Narzeczona, do której już nigdy nie wróci, postanowiła podzielić się historią ostatnich miesięcy Janka - walki o leczenie w szpitalu i o życie. Chce przestrzec innych przed wirusem, który zabija także młodych. Historię nagłej choroby i wielkiej miłości Joanna opowiedziała Marii Mikołajewskiej. Cała rozmowa do obejrzenia w TVN24 GO.

Od tygodnia w 24 powiatach nie zanotowano żadnego przypadku zachorowania na COVID-19. Liczba zakażeń z dnia na dzień spada - lekarze się cieszą i jednocześnie proszą: niech nie uśpi to naszej czujności. Materiał Moniki Celej.

"Wystarczy nawet jeden nauczyciel na dziesięciu, którego uczeń się boi, by zadeklarować ogólny strach przed powrotem do szkoły" - czytamy w raporcie “Szkoła ponownie czy szkoła od nowa?”. To właśnie stres, niepewność i strach towarzyszyły uczniom w ostatnich tygodniach najczęściej. Czy z czasem młodzi przestaną się bać szkoły?