Koronawirus w Polsce

Koronawirus w Polsce

Jak otrzymać receptę na regularnie przyjmowany lek, jeśli z powodu epidemii koronawirusa boimy się wizyty w przychodni? Czy prawo pozwala na wydawanie e-zwolnień przez telefon? Czy NFZ uznaje wizyty u psychologa online? Na pytania przesyłane do Kontakt 24 odpowiedzi szukał Arkadiusz Wierzuk, reporter "Czarno na Białym".

To nie jest kampania wyborcza, która zakończy się - jeżeli wybory będą 10 maja - uczciwymi, demokratycznymi, wolnymi i sprawiedliwymi wyborami. To jest karykatura kampanii wyborczej - mówił w "Faktach po Faktach" kandydat na prezydenta Szymon Hołownia.

U dwóch pracowników Ministerstwa Sprawiedliwości potwierdzono zakażenie koronawirusem. Jak poinformowała rzeczniczka resortu, jeden z zakażonych pracowników gabinetu politycznego miał kontakt z leśnikiem z Lasów Państwowych, który zachorował na COVID-19, drugi z doradców również ma wynik pozytywny - podała Agnieszka Borowska.

Przez ostatnie osiem dni skontrolowano 83 tysiące osób zobowiązanych do pozostania w kwarantannie. W 600 przypadkach zaszło prawdopodobieństwo niestosowania się do niej - przekazał w czwartek Komendant Główny Policji, gen. insp. Jarosław Szymczyk. Jak zaznaczył, w 21 przypadkach "wątpliwości były głębsze". - Uważamy, że istnieje uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa przez te osoby - mówił.

Przejeżdżał ulicami Rawicza, po drodze mijał grupy młodzieży "pielgrzymujące" między marketami a stacją benzynową. Ratownik medyczny nagrał apel, w którym zwraca się do wszystkich: "Zostańmy w domu, nie kuśmy losu. Nie bądźmy egoistami i nie nadwyrężajmy służb. Nas też jest ograniczona liczba".