Koronawirus w Polsce

Koronawirus w Polsce

Mamy 21 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - poinformowało Ministerstwo Zdrowia w poniedziałek wieczorem. Pacjenci są w stanie stabilnym - dodano. Przekazano także, że w szpitalu w Łańcucie zmarła czwarta osoba, u której stwierdzono infekcję. "To 67-letni mężczyzna, który od początku był w stanie ciężkim i miał choroby współistniejące" - napisano w komunikacie.

Mój test na koronawirusa dał wynik pozytywny - poinformował w poniedziałek późnym popołudniem w mediach społecznościowych minister środowiska Michał Woś. Przekazał, że "czuje się dobrze". - Ryzyko zakażenia najważniejszych osób w państwie jest dość niskie - ocenił w "Faktach po Faktach" wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz.

Z powodu koronawirusa przerzut wojsk z USA do Europy w ramach ćwiczenia DEFENDER-Europe 20 został wstrzymany, a większość z powiązanych z nim mniejszych manewrów została odwołana – poinformowało w poniedziałek Dowództwo Europejskie Stanów Zjednoczonych (EUCOM).

Brakuje materiałów ochrony osobistej dla lekarzy: maseczek, kombinezonów, jednorazowych strojów - przekazał Kamil Barczyk, dyrektor szpitala w Bolesławcu. Uspokajał, że "są podejmowane odpowiednie działania" ze strony rządu, samorządu i lokalnych społeczności. Adam Pietrzak, specjalista do spraw ratownictwa medycznego, powiedział, że ratownicy "liczą się z warunkami prowizorycznymi" i "po części będą musieli improwizować".