Koronawirus w Polsce

Koronawirus w Polsce

Medycy ze szpitala na Stadionie Narodowym czują się oszukani. Złożyli zawiadomienie do prokuratury, chodzi o "sprzeniewierzenie" środków publicznych, które jako dodatek covidowy nigdy do nich nie trafiły. Problem z wypłacaniem dodatku covidowego pojawił się także w szpitalu tymczasowym działającym przy Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Adrianna Otręba.

Szpital MSWiA w Warszawie "sprzeniewierzył" środki publiczne, które jako dodatek covidowy "nigdy nie trafiły do personelu medycznego" pracującego w szpitalu na Narodowym - czytamy w zawiadomieniu złożonym do prokuratury, do którego dotarł tvn24.pl. Szpital MSWiA odpowiada, że "nie deklarował wypłaty dodatków covidowych w ofertach pracy dotyczących zatrudnienia w Szpitalu Tymczasowym".

Dopiero gdy trafiają do szpitala, pytają czy mogą się zaszczepić - wtedy mówią, że żałują, że nie zrobili tego wcześniej. Czwarta fala jest widoczna na oddziałach. Szykowane są kolejne łóżka i sprzęt, wracają zakazy odwiedzin, odwoływane są porody rodzinne. Gdy w zeszłym roku przyszła jesienna fala, nie było jeszcze szczepionek. Dziś jest wybór. Materiał magazynu "Polska i Świat".