Koronawirus w Polsce

Koronawirus w Polsce

Musimy być przygotowani na scenariusz zarówno taki, że 25 marca życie zaczyna wracać do normalności, jak i na scenariusz, że kolejne tygodnie będziemy musieli spędzić w trybie określonym przez wskazówki sanepidu, przez wskazówki lekarzy, a także wskazówki rządowe - powiedział w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin (Porozumienie).

Musimy się odnieść do poczucia obowiązku wszystkich ludzi, którzy wracają z zagranicy. Pilnowanie kwarantanny domowej to działanie, które pomoże nie tylko im samym, ale też nam wszystkim - mówiła w "Dzień po dniu" w TVN24 wirusolog Maria Gańczak. Profesor opisała też scenariusz rozwoju epidemii przy ewentualnym braku działań prewencyjnych.

Nadchodzący tydzień powie nam bardzo dużo o tym, w którym kierunku będzie zmierzała sytuacja w Polsce - powiedział w programie "Debata Faktów: koronawirus" prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych profesor Robert Flisiak. Doktor Aneta Afelt z Uniwersytetu Warszawskiego oceniła, że "im stosowniej się zachowamy - stosując się do zarządzeń, dbając o siebie wzajemnie - tym łatwiej przejdziemy przez ten egzamin". - Bo to jest egzamin dla nas, dla Polaków, dla Europejczyków, dla świata - podkreśliła.

Czy mieszkańcy miast, w których powstały szpitale jednoimienne, będą szczególnie narażeni na zakażenie koronawirusem? Czy należy dezynfekować zakupy przed włożeniem do lodówki? W programie "Koronawirus. Raport" w TVN24 specjaliści odpowiadali na wasze pytania dotyczące koronawirusa. W niedzielę gościem był doktor habilitowany nauk medycznych Ernest Kuchar, specjalista chorób zakaźnych.

W programie "Debata Faktów: Koronawirus" zaproszeni goście rozmawiają o obecnej sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2. W Polsce, jak i w innych krajach na całym świecie, podjęto w związku z tym wyjątkowe działania.