Historia

Historia

Państwo na 600 hektarach. Witamy w małych Prusach

To jest historia o "deweloperze", który działał 121 lat temu, i to na zlecenie wyjątkowej szychy - cesarza Wilhelma II. Za jego sprawą niepozorna polska wieś w kilka lat zamieniła się w minipaństwo. W którym wszystko oddano "pod klucz".

Urodził się tu ojciec sukcesu transformerów. Adres: plac Wolności 8

Był współwłaścicielem patentu na model Optimusa Prime'a - dowódcy autobotów, czyli frakcji transformerów, która walczy z żądnymi władzy decepticonami. Był też doskonałym pokerzystą, który dzięki swojemu wynalazkowi uczynił ten sport medialnym. I filantropem pomagającym przez lata tysiącom słabiej radzących sobie finansowo nowojorczyków w płaceniu czynszów oraz pokrywaniu rachunków medycznych. Był z Hrubieszowa.

Topografia pamięci. Przewodnik

Można tu odczuć niepokojącą dwoistość. Zachwyt nad wyjątkowym krajobrazem przełomu Wieprza miesza się ze wspomnieniem najczarniejszego okresu w historii Zagłady. Kolorowe szyldy kontrastują z ciemnymi murami starych kamieniczek. Tradycyjny środowy targ odbywa się w sąsiedztwie wielkopowierzchniowego sklepu. W Izbicy przeszłość nadal przeziera przez teraźniejszość.

"Penetracja sowietów" i "poetyczne" stwierdzenie Mao Zedonga. Czy negatywna ocena językowa zatrzyma HiT? Ministerstwo pod ścianą

Profesor Wojciech Roszkowski pisze w podręczniku, że "słowa nabrały charakteru terrorystycznego", używa określeń pogardliwych i pejoratywnych, upiera się przy używaniu obraźliwego i archaicznego słowa "Murzyn". To właśnie krytyczna recenzja językowa sprawia, że jego książka do historii i teraźniejszości wciąż nie została dopuszczona do użytku szkolnego. Tvn24.pl dotarł do autora tej negatywnej recenzji.